Seçim İptal Gerekçesi 23 Haziran’da Tekrarlanacak

İptale Gerekçe Gösterilen Aynı Olay 23 Haziran’da da Yaşanacak

, 23 Haziran için yine kamu görevlisi kişiler görevlendirildiğini tespit etti.

İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerini sandık kurullarında kamu görevlisi olmayanların görevlendirilmesini gerekçe göstererek eden YSK’nın 23 Haziran için oluşturulan sandık kurullarında yine kamu görevlisi olmayanların görevlendirdiği bildirildi.

İptale Gerekçe Gösterilen Aynı Olay 23 Haziran’da da Yaşanacak

, Beykoz İlçe Seçim Kurulu’na yaptığı itiraz başvurusuyla kamu görevlisi 4 kişinin sandık kurullarındaki görevlerinden alınmasını talep etti.

İptale Gerekçe Gösterilmişti

İptale gerekçe gösterilen durumun ortaya çıkmasına CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu tepki gösterdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu

CHP’li Kaftancıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sandık kurullarını oluşturanlar . Sandık kurullarındakiler memur değil seçimi eden . Şimdi 23 Haziran için oluşturulan sandık kurullarına yine memur olmayanları atayanlar yine . Bu seçimden sonra bir kez daha mızıkçılık yaptırmayacağız ama bunu bilsinler. Hem sandık kurullarını kendileri belirleyip hem de kendi belirledikleri sandık kurullarında memur olmayanlar var diyerek seçim iptal edenler şu an kendi yaptıklarına, söylediklerine bile inanmıyorlar. Beykoz’da devlet memuru olmayanları sandık kurullarına üye yazdıklarını tespit ettik. Bugün sandık kurullarıyla ilgili itirazlar için son gün. İstanbul’un tüm ilçelerinde incelemelerimizi, araştırmalarımızı yapıyoruz. Beykoz’da tespit ettiğimiz durumla ilgili hemen ilçe seçim kuruluna itirazda bulunduk. 23 Haziran’dan sonra mızıkçılık yapmalarına müsaade etmeyeceğiz. Sandık sonuçlarında istediğini alamayan, siyaset sahnesinde aradığını bulamayanlar milletin iradesi dışında başka yollardan medet ummaktan vazgeçsinler. Gerekçelendiremedikleri bir kararla halkın iradesini gasp edenler, 23 Haziran’da halkın gerekçeli kararını gördüklerinde hiç şaşırmasınlar. 23 Haziran’da hak kazanacak, halk kazanacak, hakikat kazanacak ve her şey çok güzel olacak.”

Dr. Canan Kaftancıoğlu

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.