Saray’a Herbiri 20 Milyon Olan Lüks Araçtan 4 Tane Alındı

Saray’a maliyeti 80 milyon TL olan 4 daha geliyor… Araçlar gerekli mi yoksa mı?

Türkiye, derin bir ekonomik kriz ile boğuşurken ve her gün yeni haberleri gelmeye devam ederken, Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine ’dan, ’ya dört adet yeni S 600 Maybach gönderildiği öğrenildi. Araçların son derece güvenlikli - Maybach S 600 Pullmann Guard model olduğu belirtiliyor.

NAKLİYE ŞİRKETİNE TESLİM EDİLDİ

Postası’nda yer alan habere göre; yaklaşık dört ay önce tamamlanan siparişlerde, - Maybach’lar tam 9 kat zırhlanmış olarak ’ten satın ve gönderi için önceden belirlenen, güvenliklerin alındığı bir nakliye şirketine teslim edildi.

AYRI AYRI TIR’A YÜKLENDİLER

Küçük bir kent olan Hanau’ya getirilen Maybach’lar, ’nın özel talebi üzerine her biri bir TIR’a yüklendi. Maybach’ların alınmasında Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosluğu’nun devreye girdiği ve araçlar gönderilene kadar tüm sürecin başkonsolosluk tarafından yönetildiği öğrenildi.

TANESİ 5.5 TONDAN FAZLA

Araçların toplam Türkiye fiyatının yaklaşık 80 Milyon TL olduğu ileri sürülüyor. Her bir aracın 5.5 tonun üzerinde olduğu ve bir TIR’a iki araç sığarken, Ankara’nın hepsini tek tek yüklettiği, arka arkaya dört TIR’ın bu şekilde Ankara’ya gönderildiği öğrenildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.