Şahin Öğüt Kim?

Çağla Tuğaltay’ın Katili Şahin Öğüt Mü?

Çağla Tuğaltay cinayeti ile ilgili yapılan ihbarlar doğrultusunda bir şüphelinin olduğu ve büyük ihtimalle o kişinin katil olabileceğini söylemişti. Müge Anlı’nın anlattıklarından yola çıkarak bu kişinin daha önce 15 kız çocuğuna tecavüz eden Şahin Öğüt olabileceği düşünülüyor. Peki Kasklı sapık olarakta bilinen Şahin Öğüt kimdir?

Şahin Öğüt, Kasklı Sapık, Seri Tecavüzcü,

Şahin Öğüt Kimdir? Çağla’nın Katili Şahin Öğüt Mü?

’da bir çok semtte 2008 mayıs ayından itibaren yaşları 10 ila 15 arasında değişen 10 kız çocuğun tecavüz edip kaçan motorsikletli sapık aranıyordu. Şüphelinin siyah chopper motosikletle, tanınmamak için kafasına siyah kask takarak küçük kız çocuklarını takip ettiğini belirleyen dedektifler, ’da motosiklet ehliyetli 35 bin kişinin bilgilerini tek tek incelemeye aldı.

Çocukların ifadelerinin dışında ellerinde hiçbir delil bulunmayan polis, şüphelinin, küçük çocuklar evlerine girdiğinde su isteme bahanesiyle kapıyı çaldığını, ardından bıçak çekerek çocukları etkisiz hale getirdiğini belirledi. Şüpheli, çocukların ellerini koli bandıyla sardıktan sonra tecavüz ediyordu. Her tecavüz olayında aynı yöntemi kullanan şüpheli, tecavüzü gerçekleştirdikten sonra çocukların ellerini rahat açması için yanlarına bıçak bırakıp kaçıyordu.

Kaskli Sapığı Parmak İzleri Ele Verdi

15 gün önce yaşanan bir tecavüz olayının ardından sapığın kullandığı siyah renkli motosikletin “Mondial” marka olduğu belirlendi. ’da bu renk ve marka 228 motosiklet vardı. Bir adım daha yaklaşan polis, birçok bölgede ekip bekletmeye başladı. Çankaya’da sıkıştırılan bir şüpheli 15 dakika süren kovalamanın ardından, ara sokaklara girerek kaçmayı başardı. Aynı günün akşamında bir alışveriş mağazasının otoparkında bulunan motosiklet ve kaskta parmak izi incelemesi yapıldı ve önceki olaylarda alınan izlerle benzerlik tespit edildi. Plakasından motosikletin Devlet Opera ve Balesi’nin ödüllü tenoru 31 yaşındaki Şahin Ö.’ye ait olduğu tespit edildi. Halen uzun dönem askerlik görevini yürüten şüphelinin, bir süre önce askerden kaçtığı ve Çankaya’daki evinde gizlendiğini belirleyen polis, operasyonla Şahin Öğüt’ü yakaladı. Şahin Öğüt önce tepki gösterip, “Ben Türkiye’nin en ünlü tenoruyum” dedi. 10 küçük çocuk emniyete getirildi ve canlı teşhis yaptırıldı. Çocuklar, gözyaşları içinde tecavüz eden kişinin Şahin Öğüt olduğunu söylediler.

Sapıktan Kan Donduran Savunma

Parmak izi, DNA ve teşhislerin tamamlanmasıyla tecavüzleri kabul eden Şahin Öğüt bu kez “Nasıl olsa kadın olacaklardı” diye savunma yapınca polisleri bile şoke etti. “Bir kadını elde etmek için ya cinsel cazibe ya para ya da kariyer gerekiyor. Bunların hepsi bende var” dediği iddia edilen Şahin Ö.’nün kız arkadaşının da olduğu belirlendi. Asker olduğu için inzibatlarca adliyeye sevk edilen Şahin Öğüt tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbulda ki Olayların Faiilide Şahin Öğüt Mü?

Bu arada ’da geçen yıl Beşiktaş ve Kadıköy’de yaşları 14 ile 17 arasında değişen 5 genç kız, motosikletli ve kasklı bir sapığın cinsel saldırısına uğramıştı. Kaskını hiç çıkartmayan sapık, Kadıköy’de lise öğrencisi A.A.’ya tecavüze yeltendiği sırada bir sitenin güvenlik kameralarınca 3 saniye boyunca görüntülenmişti. Tecavüz olaylarının yaşandığı dönemde Devlet Opera ve Balesi’nde görev yapan Şahin Ö., ifadesinde bu olayları kabul etmedi. Ancak İstanbul’daki olayda mağdurlardan elde edilen şüpheliye ait sperm örnekleri, Ankara’ya gönderildi. İstanbul polisi de, Ankara polisinden çizilen robot resimleri istedi. Sapığın, bıraktığı izlerin kriminal incelemesinin ardından aynı kişi olup olmadığının belirleneceği belirtildi.

2000 Yılında Mezun oldu

Şahin Öğüt 1995-1996 sezonunda girdiği Hacettepe Devlet Konservatuvarı’ndan 2000 yılında iyi dereceyle mezun oldu. su anda 42 yaşındaki şüpheli, pek çok konsere imza attı. Mozart’ın “Sihirli Flüt” operasında, solist ve reji asistanı olarak görev yapan Şahin Öğüt, 2002 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğrenimine devam etti. 2003-2004 sezonunda Cemal Reşit Rey Salonu’nun açtığı sınavları kazanarak “Kuvvayı Milliye” operasında korist sanatçı olarak çalışmaya başlayan ve ardından Devlet Opera ve Balesi’nin açtığı sınavı kazanan Şahin Ö.’nün, kurum bünyesinde 15’den fazla oyunda irili ufaklı rollerin yanısıra korist olarak görev yaptığı öğrenildi. Şahin Ö. 2007 nisan ayında Siemens’in düzenlediği Opera Yarışması’nda mansiyon ödülü kazandı

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.