Sağlık’ta Skandal Ege Göz Ameliyatına Girdi,Beyin Felciyle Çıktı

Göz ameliyatından beyin felciyle çıkan minik Ege’nin başına gelenler ihmal değil cinayet!

Göz ameliyatından beyin felciyle çıkan 5.5 yaşındaki Ege’yle ilgili “Kimsenin kusuru yoktur” diye rapor hazırlanmıştı. Ölümden dönen ve yatağa bağımlı kalan Ege’ye 21 dakika boyunca oksijen yerine azot gazı verildiği ortaya çıktı

İzmir’de 5.5 yaşındaki Ege Avcı, 10 Aralık 2018’de Torbalı Devlet Hastanesi’nde şaşılık nedeniyle ameliyata girdi. Ameliyat sırasında kalbi durdu, beyninde ödem oluştu. Hayata tekrar döndürülen Ege ne yazık ki beyin felci oldu.

Ege’ye anestezi sırasında oksijen yerine azot gazı verildiği tespit edildi. Ailenin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada savcının isteği ile rapor hazırlayan bilirkişi “Kimsede kusur yok” dedi.

KORKUNÇ İHMAL VE YALAN ORTAYA ÇIKTI

Ailenin itirazı üzerine savcılığın görevlendirdiği teknik heyet ise korkunç ihmali ve hastanenin yalanını ortaya çıkardı.

Rapora göre:

1) Ege’ye ameliyatta 21 dakika boyunca oksijen yerine azot gazı verilmiş.

2) Maske yüzüne hatalı takılmış.

3) Azot oranının hatalı olduğu bilgisi cihaz ekranında yer aldığı halde hiçbir görevli fark etmemiş. Gözü yaşlı anne İpek Avcı, “En ağır cezayı alsınlar. Başka can yakamasınlar” dedi.

TÜPLE NEFES ALIP VEREBİLİYOR

20 gün önce taburcu edilen Ege, nefes borusuna takılan bir tüp sayesinde soluk alıp verebiliyor.

EN BÜYÜK HAYALİ

Ege’nin annesi İpek Avcı anlattı: Bir an bile olsun yanından ayrılmıyoruz. Evimizi küçük bir sağlık merkezine çevirdik. Aldığı nefes bile benim için bir umut. Yeniden anne diyeceği günün hayalini kuruyorum.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.