Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Son Dakika Açıklaması! İlk Ölüm Gerçekleşti!

Bakanı Fahrettin Koca, 23:58’de kameralar karşısına geçti. 89 yaşında ki bir hastanın hayatınuı kaybettiğini açıkladı. Fahrettin Koca ayrıca 98 hastanın olduğunu ve yeni vaka sayısının 51’e yükseldiğini açıkladı.

son dakika
son dakika

Toplam Vaka Sayısı 98!

gece yarısı yaptığı açıklamasında, bir kişinin hayatını kaybettiği, ve 51 yeni vaka olduğunu açıkladı. Koronavirüs’e yakalananların toplam sayısı ise 98’e yükselmiş oldu. Fahrettin Koca, 1,5-2 ay çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Şunları Söyledi;

O gün aldığımız tedbirlerle 90 gün virüse dirayet gösterdik. İnsalık bu tablonun içindeyken Türkiye’nin tümden yalıtması imkan dışıydı. 7 gün önce size ilk vaayı bildirmiştim. Virüs özellikle solunum yolu üzerinden bulaşıyor.

Virüsün farklı yaş grupları üstündeki etkisi. Çocuklar ve gençler çabuk atlatabiliyor. Yetişkin yaş gruplarında sonuç yaşın ilerlemesine göre değişebiliyor. Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın çok altındadır. Hastalığın en ağır hissettiği kişiler direnci düşük ve farklı hastalığı olan kişilerdir. Direnci düşük, kronik hastalığı olan vatandaşlarımız çok dikkatli olmalıdır. Özel bir durum nedeniyledir. Bu gece sizi ve tüm halkımızı gerçekten aynı üzüntüyü bildirerek vereceğim. Corona virüsle mücadelemizde ilk kez bir hastamı kaybettim. Toplumu temsilen onu en yakın kişilerden biriyim. Kendisi 89 yaşındaydı. Virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı. İlk kaybımız olan beyefendiye allahtan rahmet diliyorum.

Ciddi riskler içeren bu hastalığa karşı tedbir almaktır. ülkelerine sınırlarımızı kapattık, riskleri önlüyoruz. Bulgusu olanlardan test için numene alıyoruz.

Önceden tanı olan hastalarımızın temas çevresini incelemeden geçiriyoruz. Bugün yapılan testlerde çıkan pozitif sayı 51’dir, toplam hasta sayımız 98 olmuştur.

Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Bugünler böyle sürmeyecektir, 1 buçuk 2 ay direnelim

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.