Ramazan Pidesi Zammına Mansur Yavaş’tan Hamle Geldi

zammına ’tan karşı

‘ E-devlet’te tesadüfen gördü, hemen harekete geçti! Ekmek 70 kuruştan, 250 gramlık 1 liradan satılacak

Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ve İstanbul’da bu yılki razaman pidesi fiyatlarını açıkladı. ’da 300 gramlık ramazan pidesi 2,5 lira oldu. 31 Mart yerel seçimleriyle ‘ın koltuğuna oturduğu Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilen Halk Ekmek Fabrikası, ekmeğe zam yapmama kararı aldı. Halk Ekmek, ekmeği 70 kuruştan satmaya devam edecek, 250 gramlık ramazan pidesi de 1 liradan satışa sunulacak.

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ankaralıların ucuz ve sağlıklı ekmek tüketebilmesi için Halk Ekmek’in ekmeğine zam yapılmayacağını belirterek “Vatandaşlarımızın ekonomisine katkıda bulanabilecek tüm imkânları kullanmaya kararlıyız,” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Halk Ekmek Fabrikası, piyasada ekmek fiyatlarına yapılan artıştan sonra kapasite artırma kararı aldı. Zamlardan önce günlük 750 bin adet ekmek ve ekmek çeşidi üreten Halk Ekmek, talebin artması üzerine kapasitesini 815 bine çıkardı. Başkentlilerin yoğun talepte bulunduğu ekmek ve çeşitlerine yönelik kapasite artırımının süreceği ve kısa bir süre içinde üretimin 910 bine çıkarılmasının planlandığı bildirildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.