Rahşan Ecevit Vefat Etti!

Eski Bülent Ecevit’in Eşi Rahşan Ecevit Hayatını Kaybetti!

Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) tedavi gören eski Bülent Ecevit’in eşi ve DSP’nin kurucusu Rahşan Ecevit, bu akşam saat 21.00 sularında hayatını kaybetti.

Rahşan Ecevit
Rahşan Ecevit

? Bületn Ecevit’in Eşinin Hayatı

ressam, yazar ve siyasetçi Rahşan Ecevit, 1923’te ’da doğdu. Aslen Selanik’ten ’un Şebinkarahisar’a yerleşmiş bir ailenin çocuğu olan Rahşan Ecevit’in babası Namık Zeki Aral, annesi Zahide Aral’dır. Lisesi ve Robert Koleji mezunu olan Rahşan Ecevit, çok iyi derecede İngilizce de bilmekteydi. Yazdığı ‘Pülümür’de Aşk’ adlı , 2002 yılında tiyatroya uyarlanmıştır.

Rahşan Ecevit Kimdir, Rahşan Ecevit'in Hayatı, Rahşan Ecevit
, Rahşan Ecevit’in Hayatı, Rahşan Ecevit

Rahşan Ecevit, 1946’da Bülent Ecevit ile evlendi. Demokratik Sol (DSP) ile Demokratik Sol Halk Partisi’nin (DSHP) kurucusu ve ilk başkanıdır. 4 Haziran 2009 tarihinde istifa etti. 17 Ocak 2010 tarihinde DSHP’nin 2. Genel Başkanlığına seçildi. 22 Mayıs 2010 tarihindeki 33. CHP kurultayına bağımsız Emrehan Halıcı ile katılarak, tek başına genel başkan adayı olan ve kazanan ’na ve CHP’ye desteğini açıklamıştı. Rahşan Evevit, 17 Ocak 2020’de tedavi gördüğü GATA’da hayatını kaybetmiştir.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.