“Pucca” 7 Yıl Hapis Cezası Aldı!

Asıl İsmi Selen Pınar Işık Olan “Pucca” Takma Adını Kullanan Yazar Escobar İle İlgili Attığı Tweet Yüzünden 7 Yıl Hapis Cezası Aldı!

Koreli bir çizgi film karakterinin adını takma ad olarak kullanan yazar Selen Pınar Işık yani Pucca 7 yıl hapis cezası aldı. Netflix üzerinden izlediği Narcos adlı dizi ile ilgili yorum yaptığı tweeti yetkililerin dikkatini çekince uyuşturucuyu özendirdiği gerekçesiyle dava açılmıştı.

Selen Pınar Işık - Pucca
Selen Pınar Işık – Pucca

Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme’ iddiasıyla yargılanan ve sosyal medyada ‘Pucca’ olarak bilinen yazar Selen Pınar Işık, hapis cezasına çarptırıldı. Işık, karar sonrası, ‘Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar’la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?’ dedi. Işık daha önce de ‘Tek umudum kaldı, Pinochet olayı’ tweeti dolayısıyla ifade vermişti.

Pucca’dan Açıklama Geldi!

“Pucca” ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni yazar Selen Pınar Işık ile “Buryy Soprano” olarak bilinen Youtuber Burak Aydoğduoğlu’nun “uyuşturucuyu özendirme” suçundan 10’ar yıla kadar hapis istemiyle yargılandıkları davada karar çıktı.

Mahkeme, Selen Pınar Işık’ı 5 yıl 10 ay hapis cezası ve 66 bin 660 lira adli para cezasına çarptırırken, Burak Aydoğduoğlu hakkında açılan davanın ise reddine karar verdi.

Karar sonrası açıklamada bulunan Işık, “Günaydın arkadaşlar. Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar’la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.