Prof.Dr.Canan Karatay:’Kelle paça kolesterolü yükseltmez’ Dedi

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay:

Zayıf olmanın sağlıklı olmak demek olmadığını belirterek “Doğal kırmızı et, yumurta ve kelle paça kolesterolü yükseltmez, karaciğeri yağlandırmaz, kilo aldırmaz. Göbekteki yangını söndürür.” dedi.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. , “Adıyaman Gastronomi Fuarı” kapsamında düzenlenen “Karatay Mutfağı” konulu etkinlikte ile ilgili bilgiler verdi.

‘Göbekteki yangını söndürür’

Karatay, Geleneksel Mutfağı’nın asırların süzgecinden geçtiğini işlem görmüş hiçbir ve trans yağları barındırmadığını ifade etti.

Karatay: “Geleneksel mutfağı işlem görmüş hiçbir ve trans yağları içermez. Şifa, sağlık kaynağıdır. Doğal köy tereyağı vitaminlerin kaynağıdır. Doğal tereyağı, yeryüzünde bulunan en sağlıklı besindir. Karaciğerde yağlanma var ise göbekte vardır. Doğal yağları tercih etmeliyiz. Doğal yağlar işlenmemiş olduğu sürece A, D ve E vitaminlerini içerir. Sonuç olarak hafıza, kaslar ve fiziği güçlendirir, ayrıca ömrü uzatır. Doğal kırmızı et, yumurta ve kelle paça kolesterolü yükseltmez, karaciğeri yağlandırmaz, kilo aldırmaz. Göbekteki yangını söndürür.” dedi.

‘En süper besin doğal yağda yapılmış yumurta’

Karatay mutfağının şifa sağlık kaynağı olduğunu dile getiren Karatay, yağlanmasını önler. Bağışıklığı güçlü kılar. florasını düzenler. Dünyada gelmiş geçmiş en süper besinlerden birisi doğal yağda yapılmış doğal köy yumurtasıdır.” diye konuştu.

Karaciğerdeki sorun hastalıklara neden oluyor

, karaciğerdeki sorunun bütün hastalıklara davetiye çıkardığını aktararak, “Alzaymır, şeker ve hastalığı, felç ve gibi hastalıkların yanı sıra çocuklarda görülen otizme yol açabilir. Zayıf insanların da karaciğeri yağlanır. Zayıf olmak sağlıklı demek değildir. Damarlarda sönünce krizi önlenir, şeker hastalığında iyileşme olur, iyileşir. Prostat kanseri önlenir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.