Poşet Çay’ın Farklı Kullanım Alanları! Mucizeyi Keşfet

Poşet Çayın Farklı Kullanım Alanları… Buzdolabına koyun Mucizeyi edin


1

undefined

Canınız çok istediğinde ve çay yapmak ile uğraşacak vaktiniz olmadığında poşet çaylar adeta imdadınıza yetişmektedir. Poşet çayları kullandıktan çöpe atmak yerine farklı alanlarda değerlendirmeyi hiç düşündünüz mü? İşte kullandığınız poşet çayları çöpe atmada önce değerlendirebileceğiniz farklı kullanım alanları…

2

undefined

Ayakkabıdaki kötü kokuları önler: Çay poşetlerini kötü kokan spor ayakkabıların içine koyduğunuzda ayakkabılarınızda ki kötü kokuları giderebilirsiniz.

3

undefined

Saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirin: Eğer daha parlak ve daha sağlıklı saçlara olmak istiyorsanız bu noktada da çaydan faydalanabilirsiniz. Saçınızı şampuanladıktan açık bir çay uygulamanız saçlarınızı güçlendirecektir.

4

undefined

Ağız kokusunu giderir: Çayınızı demledikten sonra poşetin soğumasını bekleyin ve bu su ile ağzınızı çalkalayın. Bu sayede ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

5

undefined

Ev temizliğinize dahil edebilirsiniz: Ilık ve açık bir çayı tahta mobilyalarınızı ve döşemeleri temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu sayede daha parlak ve temiz döşemelere olabilirsiniz.

6

undefined

Tabaklarınızdaki yağları daha temizleyin: Tabaklarınız da çıkmayan lekeleri bulunuyorsa ya da çıkması için çok çabalıyorsanız size bir önerimiz var. Tabaklarınızı çay poşetlerinin bulunduğu bir suya koyup beklettiğinizde tabaklarınızdaki yağların daha çıktığını görebilirsiniz.

7

undefined

Böcek ya da arı ısırıklarının çaresi: Nemli ve ılık poşet çayı arı ısırığının üzerinde bekletin. Çay o bölgeyi toksinlerden arındıracak ve şişmesini engelleyecektir.

8

undefined

Cilde iyi : Hassas bir cilde sahipseniz ve cildinizde kızarıklıklar bulunuyorsa, nemli çay poşetlerini 1 saat buzdolabında bekletin. Daha sonra sorunlu bölgeye uygulayın. İyi geldiğini göreceksiniz.

9

undefined

Camlarınızı temizleyin: Önceden demlediğiniz poşet çayı pencere ve aynaların üzerindeki lekelerin üzerine uyguladığınızda camların daha temizlediğini ve parladığını göreceksiniz.

10

undefined

Bitkilerinizi besler: Önceden demlediğiniz poşet çayın suyunu saksılara katabilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek mantar enfeksiyonlarının önün geçebilirsiniz.

11

Makarnaya hayır diyemeyenler burada mı?: Makarna yaparken herhangi bir püf noktanız var mı bilinmez ama daha makarnalar yapmak elinizde. Makarnanızı haşlamadan önce, haşlayacağınız suya bir poşet demlik çay atabilirsiniz. Bu sayede daha bir makarna yiyebilirsiniz

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.