PKK’nın Kaçırdığı Öğretmen Şehit Edildi!

Necmettin Yılmaz karne günü örgütü PKK tarafından kaçırılmıştı. Bugün basına yansıyan bilgilere göre Yılmaz Öğretmen ne yazık ki PKK tarafından şehit edildi. Öğretmenin katledilmesiyle ilgili resmi makamlardan ise henüz bir gelmedi. Necmettin Yılmaz 4 gün önce tatil için memleketi Gümüşhane’ye giderken -Pülümür karayolunda PKK’lı teröristler tarafından kaçırılmıştı.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Yılmaz kaçırıldıktan bir süre sonra teröristler tarafından şehit edildi.

TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN AÇIKLAMA

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Hakan Akkaya, meslektaşları Necmettin Yılmaz’ı görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane’ye yaz tatilini geçirmek için giderken kaçıran sonra da şehit eden bölücü örgütü PKK’nın Türk Öğretmenleri yıldıramayacağını söyledi.

KADİR GECESİ’NDE ŞEHİT EDİLDİ

Akkaya yaptığı açıklamada Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Kadir Gecesi’nde şehit edildiğine dikkat çekerek, her şerefli Türk evladı gibi mücadelelerinin iki cihanda da süreceğini söyledi. Akkaya,”Geçtiğimiz günlerde şehit edilen Aybüke öğretmenimiz ve bugüne kadar şehit edilen binlerce öğretmenimiz gibi Necmettin öğretmenimizi de şehit eden soysuzlar unutmasın ki, Türk milletini ve Türk öğretmenlerini yıldıramayacaklar. Türk devleti ve Türk milleti var oldukça bu coğrafyada var olmaya devam edecektir. Bir öldüğümüz yerde bin fidan verecek ve Türk’ün adını minik yüreklere nakşetmeye devam edeceğiz. Ne Türk Bayrağını indirtecek, ne de okullarımızda vatan sevdalısı cumhuriyet aşığı yeni nesiller yetiştirmekten vazgeçeceğiz. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun” dedi.

23 yaşındaki şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın 16 Haziran’da - yolu üzerinde aracının önü PKK’lı teröristler tarafından kesilmiş, aracı tarandıktan sonra yakılmıştı. Eli kanlı terör örgütü mensuplarınca kaçırılan ve 5 gün alıkonulan Yılmaz, 21 Haziran tarihinde şehit edildi. (İHA)

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja