Pencerelerinizin Temizliğini Soğanla Yapmanızı Öneririz…!

Pencerelerinizi soğanla temizleyin…!

Soğan tam bir besin. Sağlığa olan olumlu etkileri bir yana evde daha birçok başka amaçla da kullanılabiliyor. Gelin soğanı evlerimizde yapmak için nasıl kullanacağımıza bakalım…!

EV TEMİZLİĞİNDE SOĞANIN GÜCÜ

Soğanı ev temizliğinde keşfettiğinizde artık dışında da en yakın dostunuz olabilir! 🙂 Kokusunu her ne kadar ağzınızdan arındıramasanız da soğanla ev temizliğinde ufak tefek işlerinizi halledebilirsiniz. Dezenfekte edici özelliği olan soğandan ev temizliği konusunda büyük görebilirsiniz!

IZGARA TEMİZLİĞİNDE KULLANIN

Izgaranızda inatçı artıklar mı oluşmaya başladı? O halde soğan mucizesini mutlaka deneyin. Ev temizliğinde çığır açan soğandan bir parça alarak ızgaranızı iyice ovun. sonunda ızgaranızın kızarmış artıklarından arındığını göreceksiniz.

 

Pencerelerinizi soğanla temizleyin!

 

OCAKLARINIZI TEMİZLEYİN

Mutfakta kadınların en büyük kabuslarından biri de taşan yemekler.. Ev hanımların görmek istediği en son tablo olan taşan yemeklerden kalan kirleri soğan mucizesiyle kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Ev temizliğinde en sık temizlenen alanlardan biri olan mutfağınızda soğanı, sadece yemeklerinizde değil ocak temizliğinizde de pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Öncelikle ocağınıza bir miktar tuz atın ve bir parça soğanla güzelce ovup temizleyin.

Pencerelerinizi soğanla temizleyin!

METAL EŞYALARINIZI SOĞANLA PARLATIN

Metal eşyalarınızın parlatma zamanı geldiyse bir de ev temizliği uzmanı soğanı deneyin bakalım!

Bir kabın içerisine su ve yarım soğan koyun. Biraz bekledikten sonra soğan suyuyla metal eşyalarınızı parlatmayı deneyin. Göreceksiniz ki parlatması kolay olmayan metal eşyalarınızı kolaylıkla parlatabileceksiniz.

Pencerelerinizi soğanla temizleyin!

PENCERE TEMİZLİĞİNDE KULLANIN

Pencere kenarlarındaki kirleri bir türlü temizleyemiyorsanız ev temizliğinin baş tacı haline gelen soğanla temizlemeyi deneyin. Pencerenizin kenarındaki kirleri soğanla temizlediğinizde sadece kirlerden kurtulmayacak aynı zamanda böceklerin pencere kenarlarına gelmesini de engelleyeceksiniz.

Pencerelerinizi soğanla temizleyin!

 

ASPİRATÖR TEMİZLİĞİNDE VAZGEÇİLMEZ

Ev temizliğinde en zor alanlardan biri olan aspiratörünüz için soğan mucizesini deneyin. Kabartma tozu ve yarım soğanı birleştirin ve aspiratörünüzü güzelce ovun. Aspiratörünüzdeki o inatçı lekeler soğan ve kabartma tozu karşısında güçlü kalamayacak.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.