Parkta Oynayan 9 Çocuğu Havalı Tüfekle Vurdu!

Tekirdağ’da Serdar Yün İsimli Cani Dürbün Taktığı Havalı Tüfekle Dehşet Saçtı!

Tekirdağ Çerkezköy’de dürbünlü havalı tüfek ile evinin penceresinden parka saldıran Serdar Yün isimli cani, ilk saldırısını 24 Aralık 2018’de gerçekleştirdi. Daha sonra 5 Nisan 2019’da ikinci çocuk aynı yerde havalı tüfek ile vuruldu. Saldırılar 12 Mayıs, 31 Mayıs, 8 Ekim ve 10 Ekim’e kadar sürerken toplamda 9 çocuk yaralandı. Serdar Yün isimli cani polisin koyduğu güvenlik kameraları ve açı tespitleri ile yakalandı. Serdar Yün ifadesinde çocukları ve sokak köpeklerini hedef aldığını söyledi.

9 Çocuğu Havalı Tüfekle Yaraladı - Serdar Yün
9 Çocuğu Havalı Tüfekle Yaraladı – Serdar Yün

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Harekete Geçti

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ise çocukların hedef olduğu bölgeler, kurşunun geliş açıları gibi detayları belirledi. Bunun üzerine bu atışın yapıldığı yerin görülebileceği açılara güvenlik kameraları yerleştirildi.

Kameraları Fark Edip Başka Pencereden Ateş Açmaya Devam Etti

Kameraları fark eden Serdar Yün, evinin bir başka cepheye bakan penceresinden çocuklara ve sokak köpeklerine atış yapmaya başladı. Fakat keskin nişancının kendine göre aldığı önlem aslında jandarmanın onu tespitini daha da kolaylaştırdı. Bu durum şüpheli ev listesini de azaltmıştı. Jandarma ekipleri eldeki verilere göre çocuklara atışın iki evden yapılabileceğini tespit etti.

Serdar Yün, Tekirdağ Çerkezköy - Çocuklara Saldırı
Serdar Yün, Tekirdağ Çerkezköy – Çocuklara Saldırı

Bu evlerde oturanların profili incelendi. Keskin nişancının kız kardeşi ile birlikte yaşayan 40 yaşında ki Serkan Yün olabileceği değerlendirildi. Bunun üzerine Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile Serkan Gün’in evine baskın düzenlendi. Yapılan aramada evin kilerinde iki havalı tüfek bulundu. Gözaltına alınan Serkan Yün, “Çocukların parkta gürültü yapıyordu, oyun oynarken otomobilleri çiziyordu. Bu yüzden cezalandırdım” dedi. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılılığınca mahkemeye çıkartılan Serkan Gün, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.