Ormanlık Alanda Genç Kıza İşkence Edenler Mahkemeye Çıktı!

18 Yaşında ki Kıza Ormanlık Alanda Acımasızca İşkence Etmişlerdi!

Antalya’da yaşanan işkence olayında 6 kişi lise öğrencisi 18 yaşında ki S.D. adlı genç kızı ormanlık alana götürüp darp etmiş, aşağılamış ve işkence etmişlerdi. Yasin Kamay, Amina Sufeyeva ve iki kişinin daha tutuklu yargılandığı davada çektikleri görüntüler medyaya yansımıştı. Bugün 4’ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanıklardan Amina Sufiyeva, “Bir anlık öfkeyle yaptım. Vurduğum ve tehdit ettiğim için üzgün ve pişmanım” derken, işkenceci genç Yasin Kamay tahliyesini istedi. Bu korkunç olayı gerçekleştiren şahısların tahliyelerini istemeleri ise oldukça şaşırttı.

Korkunç olay, 31 Ocak Perşembe günü Kepez ilçesi Mazı Dağı’ndaormanlık alanda meydana geldi. 4’ü kız 6 kişi, ormanlık alana götürdükleri S.D.’yi darp ederek görüntülerini çekti. Kazakistan uyruklu Amina Sufiyeva (18) ile Yasin Kamay (22) tutuklanırken, raporlu olduğu için Antalya’da bulunduğu anlaşılan asker Mehmet Can Yörük (20), adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşları 18’den küçük olan M.S., M.G. ve S.D.K. ise Suçları Savcılığı’nda ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edildi. S.D.K. tutuklandı, M.S. ile M.G, adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Ormanlık Alanda İşkence Davası - Amina Sufeyeva - Yasin Kamay
Ormanlık Alanda İşkence Davası – Amina Sufeyeva – Yasin Kamay

23 Yıl Hapis Cezası Alabilirler! İşlemedikleri Kalmamış!

Tutuklu sanık S.D.K. ile tutuksuz sanıklar M.S. ile M.G.’nin dosyaları, yaşlarının küçük olması nedeniyle ayrıldı. Tutuklanan Amina Sufiyeva ve Yasin Kamay ile adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mehmet Can Yörük hakkında hazırlanan iddianamede sanıkların, ‘birden fazla kişi tarafından silahla yağmaya teşebbüs’, ‘çocuğa yönelik birden fazla kişiyle birlikte cebir, tehdit kullanarak silahla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ suçlarından 23’er yıla kadar hapisleri istendi.

Ormanlık Alanda İşkence Davası - Amina Sufeyeva - Yasin Kamay
Ormanlık Alanda İşkence Davası – Amina Sufeyeva – Yasin Kamay

İddianameyi kabul eden 6. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, adli kontrol şartıyla bırakılan Mehmet Can Yörük’ün de tutuklanmasına karar verdi. Karar üzerine Yörük de tutuklandı. Başka mahkemede görülen, yaşı küçük sanıkların dosyası da 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki dosya ile birleştirildi.

Görüntüler Haber Kanallarına Gönderilince Ortaya Çıktı!

6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Amina Sufiyeva, Yasin Kamay, Mehmet Can Yörük, 18 yaşından küçük S.D.K. ile tutuksuz sanıklar M.S. ve M.G. ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada, darp görüntülerine ulaşan H.Y. ve o görüntüleri medyaya servis eden İ.K. şahit olarak dinlendi. Görüntüleri bir arkadaşının gönderdiğini söyleyen H.Y., “Görüntüleri izlediğim sırada yanımda arkadaşım İ.K. vardı. Bana gelen görüntüyü ona da gösterdim. İ.K. ise görüntüleri haber kanallarına gönderdi. Ben, olayın oluş şeklini görmedim” dedi. Görüntüleri basına sızdıran İ.K. de sanıkları tanımadığını, görüntüleri H.Y’nin telefonundan haber kanallarına gönderdiğini kaydetti.

Genç Kıza İşkence Eden Sanıklar Tahliyelerini İstedi!

Sanık Yasin Kamay, 9 aydır tutuklu kaldığını ifade ederek, tahliyesini istedi. Sanık Mehmet Can Yörük de sol elinin, parmaklarının ve bileğinin ameliyatlı olduğunu belirterek, “Mağdur, ‘ kullandığı sırada benim kafama silah dayadı, boğazımı sıktı’ demiş. Ben solak değilim. Bu iddiaların doğru olması için 3 kolumun olması gerekiyor. Ben sadece sağ elimi kullanabiliyorum. Bu hareketleri aynı anda yapmam mümkün değil. Direksiyonu bir şekilde tutsam bile kafasına silah dayayıp, boğazımı sıkamam” diye konuştu. Olay günü amacının mağdur S.D’ye yardım etmek olduğunu ifade eden Yörük, “Ben mağdura, ‘Seni hastaneye mi karakola mı götüreyim’ diye sordum. İstediği yere bırakacaktım. O da ‘Eve götür’ dedi. Arabaya bindi ve ondan sonra bağırmaya başladı. ‘Durmazsan aşağıya atlayacağım’ dedi. Ben de kendine zarar vermesin diye durdum ve o da aşağıya indi. Saat 17.30- 18.00 sıralarıydı. Ben de babamın yanına gittim” dedi.

İşkenceci Gençlerin Tutukluluk Hali Devam Ediyor…

Mahkeme başkanının, “Madem mağdura yardım etmek istedin. O zaman neden buradasın” sorusuna ise Mehmet Can Yörük, “Ben iyilik yaptığım için buradayım” karşılığını verdi. Amina Sufiyeva ise kendisine iftira atıldığını ve iftiraların hiçbirini kabul etmediğini söyleyerek, “Bir anlık öfkeyle yaptım. Vurduğum ve tehdit ettiğim için üzgün ve pişmanım” diye konuştu. 9 aydır tutuklu olduğunu hatırlatan S.D.K. da tahliyesini talep etti. Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesini talep etti. Sanıkların tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Öte yandan kan donduran olayda mağdur olan genç kızın psikolojik durumu ise bilinmiyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.