Orman Yangınlarının Dumanları Kıbrıs’a Kadar Geldi!

’de meydana gelen yangınlar dış ın gündeminde de yer aldı. ’ın iklim değişikliği ve uyarılara dikkat çektiği haberinde görüşlerine de yer verildi. Haberde dumanların Kıbrıs’a kadar geldiği açıklandı.

Orman Yangınlarının Dumanı Kıbrıs'a Kadar Ulaştı
Orman Yangınlarının Dumanı Kıbrıs’a Kadar Ulaştı

Isı Yoğunluğu 4 Kat Daha Yüksek!

The Guardian’ın uydu verilerinden aktardığına göre, Türkiye’deki orman yangınlarının ısı yoğunluğu, bugüne kadar ülke için kaydedilenden dört kat daha yüksekti. ve ’nın turistik bölgelerini kasıp kavuran yangınlarda 4 kişi hayatını kaybettiği hatırlatılan haberde, “ABD’deki ölümcül sıcak hava dalgasının, ve Çin’deki sellerin, Sibirya’daki yangınların ardından Türkiye’deki yıkım, iklimin bozulduğu bir dünyada endişeleri artırıyor” denildi.

Antalya ve ’de Çıkan Yangınların Dumanı Kıbrıs’a Kadar Geldi!

Copernicus’tan insanı olan Mark Parrington Guardian’a yaptığı değerlendirmede, “Bu rakamlar son 19 yıla kıyasla ölçeğin dışında” dedi. Parrington, “Antalya ve Mersin’de meydana yangınlardan çıkan dumanların artık Kıbrıs’a sürüklendi” dedi.

Meteoroloji Örgütü hesabından yaptığı paylaşımda, İtalya, Yunanistan, Tunus ve Türkiye’nin iç kesimlerinde sıcaklıkların 40 santigrat derecenin çok üzerine çıkacağını belirtmişti. Yapılan açıklamada, ve su temini sorunlarını önlemek için hazırlıklar çağrısında bulunulmuştu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.