Nazlı Sinem Erköseoğlu Davasında Yeni Gelişmeler!

Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun Cesedi Apartman Boşluğunda Bulunmuştu!

’da Boston Üniversitesi’nden mezun olan 24 yaşında ki Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun cesedi, 26 Eylül 2010’da Beyoğlu’nda Paksoy kardeşlerin dairesinin bulunduğu 10 katlı apartmanın havalandırma boşluğunda bulunmuştu. İncelenen görüntülerde her iki kardeşin o gece bir kulüpte ve apartman girişinde görüntüleri tespit edildi. Paksoy Holding’in veliahtları Mahmut Emre Paksoy ile kardeşi Can Paksoy hakkında “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Paksoy kardeşler, Sinem’in intihar ettiğini iddia ederken, genç kızın ailesi, kızlarının cinayete kurban gittiğini ileri sürmüştü. Olay ile ilgili Paksoy Kardeşlerin tutuksuz yargılandığı dava bugün görüldü.

Nazlı Sinem Erköseoğlu Davası – Emre Paksoy – Can Paksoy

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 09.30’da başlayan duruşmaya Sinem Erköseoğlu’nun annesi Ferah Kural, babası Ergun Erköseoğlu avukatları ile katılırken, tutuksuz sanıklar Emre ve Can Paksoy hazır bulundu. Duruşmada Paksoy kardeşlerin babası Bülent Paksoy tanık olarak dinlenirken, Bülent Paksoy, olay günü ’da evinde olduğunu belirtti. Baba Bülent Paksoy ifadesinde, ”Büyük oğlum Emre aradı. Heyecanlı, endişeli bir sesi vardı. Bana ‘ Can gece bir kızla geldi, sabah bulamadık kızı. Aşağı atlamış kız ‘ dedi. Ben hemen polisi ve ambulansı aramalarını söyledim. Can o gün annesiyle ’ya gelecekti. Can’ı da ara ’ya gelmesin olay yerine gitsin dedim” diye konuştu.

Nazlı Sinem Erköseoğlu Davası Yeni Gelişme
Nazlı Sinem Erköseoğlu Davası Yeni Gelişme

Daha sonra küçük oğlu Can’ı aradığını belirten Bülent Paksoy, “Gece lokantada bir kızla tanıştığını, eve geldiklerini, sabah kızı bulamadıklarını anlattı. Annesi de Adana’ya geleceği için öğle üstü, Can aceleyle evden ayrılmış. Ölen kızı ben tanımıyorum” dedi. Bu sırada tanığa soru sorulması sırasında Ergün Erköseoğlu’nun avukatı Rezan Epözdemir ve Ferah Kural’ın avukatı Çağla Mazlum ile mahkeme başkanı arasında gerginlik yaşandı.

Nazlı Sinem Erköseoğlu Cinsel İstismara Maruz Kaldı İddiası!

Sinem’in babası Ergun Erköseoğlu söz alarak kızının cinayete kurban gittiğini belirtti. Erköseoğlu, ”Dokuz yıldır maddi gerçeğin ortaya çıkmasını istiyoruz. Kızım bir cinsel istismara uğramıştır. Ensesinde altı çarpı sekiz santim boyutunda ekimoz bunun kanıtıdır. Kızım kaçarken başını komodine vurup bayılmıştır. Sanıklar kızımı aşağıya atmıştır” dedi.

Anne Ferah Kural Mahkemede Sanığa Neden Gülüyorsun Diyerek Tepki Gösterdi

Bu sırada sanık Emre Paksoy’un güldüğünü iddia eden anne Ferah Kural tepki göstererek, “Neden gülüyorsun” dedi. ”Maddi gerçeğin ortaya çıkarılmasını istiyorum ” şeklinde bağıran anne Kural, mahkeme başkanına kendisini salondan çıkartabileceğini söyledi. Bunun üzerine baba Erköseoğlu’nun avukatı Rezan Epözdemir, mahkemenin tarafsızlığını kaybettiğini, mahkeme başkanının gülen sanığı uyaracağına acılı anneye müdahale ettiğini belirterek reddi hakim istedi.

Paksoy Kardeşler
Paksoy Kardeşler

Soru sorma haklarının ellerinden alındığını belirten avukat Epözdemir, “Mahkemenin düzenini sağlamakla yükümlü sayın başkan, sanığı olarak mahkeme salonunda bulunan sanığı uyarmak yerine kızını kaybetmiş olan katılana müdahale etmiş ve uyarmıştır” dedi. Epözdemir, mahkeme başkanı için reddi hakim talebinde bulundu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja