Mustafa Tuna Aday Gösterilmedi

gösterilmedi

Melih Gökçek’in istifasından sonra geçtiğimiz yıl Sincan Belediye Başkanlığı’ndan getirilen Büyükşehir Belediye Başkanı ilçeden gösterilmedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aday açıklama toplantısında, ilçelerinin tüm adayları açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yeni dönem için herhangi bir yerden aday gösterilmedi. Tuna için, ’daki aday tanıtım toplantısında sloganlar atıldı. Kulislerde, Tuna’nın Mamak belediye  aday olacağı iddia ediliyordu.

MUSTAFA TUNA KİMDİR?

Mustafa Tuna 1957 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Louisiana State Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı aldı. Bunun yanında İTÜ Mezunları Vakfı Başkanlığı, Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Üyeliği, AGİTPA Grubu Üyeliği ile Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Milli Komitesi Üyeliği de yaptı. 2002 yılında yapılan genel seçimlerinde de Ankara seçilerek Büyük Millet ’ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde de Sincan belediye başkanı oldu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.