Mustafa Tuna Aday Gösterilmedi

aday gösterilmedi

Melih Gökçek’in istifasından sonra geçtiğimiz yıl Sincan Başkanlığı’ndan getirilen Ankara Büyükşehir Başkanı ilçeden aday gösterilmedi.

 

Cumhurbaşkanı ’ın katılımıyla Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aday toplantısında, Ankara ilçelerinin tüm adayları açıklandı. Ankara Büyükşehir Başkanı Mustafa Tuna, yeni dönem için herhangi bir yerden aday gösterilmedi. Tuna için, Ankara’daki aday tanıtım toplantısında sloganlar atıldı. Kulislerde, Tuna’nın Mamak başkan aday olacağı iddia ediliyordu.

MUSTAFA TUNA KİMDİR?

Mustafa Tuna 1957 yılında ’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Birleşik Devletleri’nde bulunan Louisiana State Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı aldı. Bunun yanında İTÜ Mezunları Vakfı Başkanlığı, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Üyeliği, AGİTPA Türk Grubu Üyeliği ile Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi Üyeliği de yaptı. 2002 yılında yapılan genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde de Sincan belediye başkanı oldu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.