Mum Lekesi Nasıl Çıkar? (Duvardan, Kumaştan, Koltuktan, Ahşaptan)

Mum Lekesi Nasıl Çıkar? Mum Lekeleri Nasıl Çıkartılır? (Duvardan, Kumaştan, Koltuktan, Ahşaptan) İşte Kesin Çözüm

Mum Lekesi korkulu bir rüya gibidir. Mum bir şekilde devrilebilir, sızabilir ve duvarlarda, parkelerde, ahşap malzemeler üstünde, kumaş eşyalar (koltuk, kanepe) ve halıda iz ve leke bırakır. Masaya, Halıya, Koltuğa ve hatta giysilerinize pantolonunuza ve kazağınıza da dökülebilir. Daha sonra ise elinizle veya bezle silmeye çalışırız fakat her şeye bulaşır. Mum lekesinin çözümü ise çok basit. Mum lekesi çıkarmanın en etkili çözümü ise mumun doğal yapısından faydalanarak ısı ile çıkartmak. Peki Nasıl Çıkartılır Bu Mum Lekesi?

Mum Lekesi Nasıl Çıkartılır, kumaş yüzeylerde mum lekesi, ahşap yüzeylerde mum lekesi, parkelerde mum lekesi, duvarlarda mum lekesi, kıyafetlerde mum lekesi, koltuklar ve kanepelerde Mum Lekesi, halıda mum lekesi,
Mum Lekesi Nasıl Çıkartılır, kumaş yüzeylerde mum lekesi, ahşap yüzeylerde mum lekesi, parkelerde mum lekesi, duvarlarda mum lekesi, kıyafetlerde mum lekesi, koltuklar ve kanepelerde Mum Lekesi, halıda mum lekesi,

Mum Lekesi Nasıl Çıkartılır? (Duvar, Parke, Ahşap, Koltuk, Kanepe, Kıyafet)

Mum yapısı nedeniyle sıcaklığa çok hassas bir malzemedir. Eriyen mum sıvılaşıp, dökülmeye, sıçramaya ve sızmaya elverişli hale gelir. Bu durumda ister istemez her yerde mum lekesi oluşabilir. Peki Nasıl Çıkaracağız. Aşama aşama sizlere mum lekesi nasıl çıkartılır anlatacağız.

  1. Mum elinizden kaydı ve düşürdünüz diyelim. Her tarafa mum sıçradı ve paniklediniz. Yada unuttuğunuz mum sonuna kadar yanıp her yere akmış ve sızmış olsun. Öncelikle sakin olun ve sıcak mumun soğumasını bekleyin. Kesinlikle sıvı bir şeyle müdahale etmeyin.
  2. Soğuyan mum parçalarının büyüklerini elinizde alın ve çöpe atın. Geriye kalan izleri daha sonra halledeceğiz.
  3. Elinize bir kağıt havlu alın ve mum lekesinin mum lekesinin veya lekelerinin üstüne koyun. Daha sonra ütü ile kağıt havluyu ütüleyin. Eriyen mum lekeleri kağıt havluya geçecektir. Kağıt havluyu üzerinde eriyen mum miktarına göre değiştirin. (Not:Eğer ütü bulamazsanız saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz)
  4. Bu yöntem kumaş yüzeyler, ahşap yüzeyler, parkeler, duvarlar, kıyafetler, koltuklar, kanepeler ve halıda dahil olmak üzere her yüzeyde kullanılabilir. Bazı kullanıcılar ayakkabından nasıl çıkarılır diye sormuşlar onlarda bu yöntemi kullanabilir.

Buraya yazımıza ulaşabileceğiniz anahtar kelimeleri bırakıyoruz. Yorum Yapmayı ve Facebook Sayfamızı Takip Etmeyi Unutmayınız.

Mum Lekesi Nasıl Çıkartılır?, Duvardan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?, Balmumu lekesi nasıl çıkar?, Koltuktan mum lekesi Nasıl çıkar?, Kadife Kumaştan mum lekesi Nasıl çıkar?, Ahşaptan mum lekesi Nasıl Çıkar?, Parkeden mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.