Muharrem İnce’den Eleştirilere Yanıt Geldi

hakkındaki yorumlara isim vermeden tepki gösterdi

’den ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen , hakkında yapılan yorumlara “AK Parti’den ayrılanlar demokrasi kahramanı, ’de rahatsız olanlar sarayın adamı. Yok birbirlerinden farkları” sözleriyle tepkisini gösterdi

https://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2020/8/8/1756907/kapak_073542.jpg
Muharrem İnce

Yeni parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen CHP’nin 24 Haziran 2018 seçimindeki cumhurbaşkanı adayı ve eski milletvekili Muharrem İnce, hakkındaki yorumlara isim vermeden tepki gösterdi.

İnce, ’daki paylaşımında “Bir tarafta AK Parti’den ayrılanlara ‘Ümmeti bölmeyin’, CHP’den ayrılma iddialarına ‘en doğal hakkı’ deniliyor. Diğer tarafta ise AK Parti’den ayrılanlar demokrasi kahramanı, CHP’de rahatsız olanlar sarayın adamı. Yok birbirlerinden farkları” ifadelerini kullandı.

Ayasofya Camii’ndeki cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip da “Bizden de birileri ayrıldı parti kurdular. Bu parti kuruluşları nereye varır bilemem. Sayın İnce’nin de doğal hakkıdır” ifadelerini kullandı.

Parti kurma iddiaları ile ilgili net bir yapmayan İnce, geçen günkü paylaşımında “Değişime imza veren Milletvekillerini, Belediye Başkanlarını, Kurultay Delegelerini dışla sonra 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja