Muharrem İnce’den Adaylık Açıklaması…!

Muharrem İnce, gazetecilerin, “İstanbul Başkanlığı için aday olacak mısınız?” sorusuna, “Benim teklifim sandık konulmasıdır. Ön demiyorum, eğilim yoklaması da olabilir” dedi…!

’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 31 Mart’taki seçimlerde İstanbul Başkan adaylığı için, “Sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız oluruz. Ben bu görüşteyim başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim” dedi.

Muharrem İnce, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, aday olup olmayacağı konusuna açıklık getirdi. İnce, “Benim söylemim net. Bir kimse kurtarıcı değildir. Bu mücadelesinin önemli bir ayağını oluşturacak. Galip çıkarsak, kaybettiklerimizin bir kısmını geri alabilir ya da geri almaya başlayabilir” dedi.

“Bu çok önemli” diyen Muharrem İnce, “Benim teklifim sandık konulmasıdır. Ön demiyorum, eğilim yoklaması da olabilir. 39 ilçeye sandık konulur, üyeler gider oyunu kullanır. Arkadaşlarımız rakibimiz değil, arkadaşımız. Kim isterse müracaat eder. İstanbul Başkanlığı’nın müracaatı olmaz. ’den, Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak istiyorsak sandığımızı koyarız, kim çıkarsa adayımız oluruz. Ben bu görüşteyim başka bir yerde ne adayım, ne de başka bir şeyim.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.