Muharrem İnce İçin Baykal Devreye Giriyor!

Baykal, İnce için devrede

’de, parti kuracağı iddia edilen İnce’yi vazgeçirmek için kampanya başlatıldı. Eski Genel Başkan da devreye girdi, “Ayrılış kabul edilemez” dedi.

Baykal, İnce için devrede

’nin ’den ayrılıp yeni parti kurma girişimi parti kulislerini hareketlendirdi. içinde İnce’yi vazgeçirmek için kampanya başladı. eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili da İnce’yi vazgeçirmek için devreye girdi. Genel Başkan ile görüşecek olan Baykal, “Kendisini davet edip görüşün, saygı ve sevgiyi hak eden gerçek bir ’lidir, ayrılmasını kabul edemeyiz” diyecek.

Baykal, İnce için “CHP’den bir kişinin dahi kopmasını istemem. İnce’nin ayrılıp parti kurmasını hazmedemeyiz. Siyasi mücadelesi, demokrasiye olan inancı ve CHP’ye bağlılığı ile israf edemeyeceğimiz bir siyasetçidir, yanlıştan dönecektir, tuzağa düşmeyelim, ayrışmayalım” dedi. Baykal’ın devreye girmesi CHP’de heyecan yarattı. Ancak parti kulislerinde İnce’nin geri adım atmayacağı belirtiliyor.

PARTİ KURMUYORUM, YOLA ÇIKIYORUM

2018’de CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan , ‘yeni parti’ iddialarıyla ilgili yaptı. Habertürk’ten Fatih Altaylı’ya konuşan İnce, “Beştepe’de ’la görüştü” iddialarına da yanıt verdi. İnce, şöyle dedi:

– Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na giden bir CHP’li var ama o ben değilim. Gidenin kim olduğunu da biliyorum. Bir genel başkan yardımcısı gitti Tayyip ’a. Bana asıl dokunan Kemal Bey’in beni ima etmesi oldu. Gitmedim. O da yetmedi şimdi bölücülük meselesi çıktı.

’nun adayı kesinlikle ’dü. Onun planını bozdu. Açık söylüyorum, Akşener sayesinde aday oldum.

– Ben bir parti kurmuyorum, yola çıkıyorum. Yüzde 31’le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51’e çıkarmak için yola çıkıyorum. Bu yol ’da karpuz tarlasına gidiyor. ’da kardeşlerimle karpuz toplayacağım, işçilerle olacağım, ’de çay toplayacağım.

– Halka emanet edeceğim kendimi. Halkla beraber yola çıkıyorum. Harekete geçiyorum. Bir hareket başlatıyorum.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja