Muharrem İnce Çağrıda Bulundu! Herkes Terk Etsin…

Haber Global ’de canlı yayındaki konuşmasının kesilerek Cumhurbaşkanı Tayyip ’ın İstanbul’un Fethi programına bağlanılmasına tepki gösterip stüdyoyu terk eden , dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce Yayını Terk Etme Açıklaması
Yayını Terk Etme Açıklaması

’li Muharrem İnce, “Medyanın yüzde 90’ını kontrol ediyor. Herkes korkuyor. Hâkim, savcı, medya, iş adamı korkuyor. Bu korku düzenine son vermemiz gerekiyor” dedi. İnce, “Herkese sesleniyorum, eğer canlı yayında konuksanız ve bekletiliyorsanız  yayını terk edin, herkes terk etsin.” dedi.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, Muharrem İnce, “Bana yapılan şuna benziyor. Seni akşam bize misafirliğe çağırıyorum, sonra da seni bırakıp karşı komşuya gidiyorum. Beni davet ediyorsan, beni bekletip Erdoğan’ı veremezsin. Zaten 35-40 kanalda Erdoğan var. Madem beni davet ettin, bırak o kanalda da ben konuşayım. Bu durum medya düzeninin sonucu. Bu medya düzeni ’yi yoksullaştırır, tutsaklaştırır. Herkese sesleniyorum, eğer canlı yayında konuksanız ve bekletiliyorsanız  yayını terk edin, herkes terk etsin.” diye konuştu. 

İnce, “Programda kalsaydım özellikle şunu anlatacaktım: ekonomisi bizim beş katımız ve sürecinde 750 milyar ’luk paket açıkladı. Bizim de 1 trilyon liralık bir paket açıklamamız gerekirdi. Ama açıklanan 250 milyar lira. Paketin çoğunluğu da ertelemeden ibaret, yüzde 96’sı kredi zaten… Fakat göz boyama yapılıyor. Göz boyama ve kandırmaca da yalaka ve yandaş medya tarafından yapılıyor.” ifadesini kullandı. 

Öte yandan Muharrem İnce’nin Programı Terk Etmesi İle İlgili Haber Global Yaptı

Haber Global’in Muharrem İnce’nin programı terk etmesi ardından sosyal medyadan açıklamada bulundu. Haber Global hesabından yapılan şöyle:

Sayın Muharrem İnce’ye bu akşamki yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetih kutlamaları nedeniyle yapacağı konuşmaya bağlanacağımızı söyledik. Kendisi de bize “Ama böyle yaparsanız ben sizi eleştiririm” dedi.

Muharrem İnce’nin Stüdyoyu Terk Etmesi!

2018’de Erdoğan’ın karşısına ’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkan İnce, Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu Neden programının konuğu oldu. 

Kendisine yöneltilen ilk sorunun hemen ardından sözünün programın sunucusu Senem Toluay Ilgaz’ın sözünü kesip Erdoğan’ın İstanbul’un Fethi için Ayasofya’daki konuşmasına bağlanacaklarını söylemesi üzerine İnce tepki gösterdi.

İnce, “Bizi böyle programlara çağırmayın bir dahakine. Bütün kanallar Erdoğan’ı gösteriyor. Sovyetler Birliği gibi bütün kanallar Erdoğan’ı gösterecek. Çok yanlış, korkmayın bu kadar Erdoğan’dan, canınızı sıkmayın” dedi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja