Muharrem İnce Bayramdan Sonra Parti mi Kuruyor?

”Bayram sonrası yeni parti çalışmalarına başlıyor”

AK Parti’ye olan yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ’li ’nin partisinden ayrılarak yeni bir parti kuracağı yönündeki söylentilerle ilgili olarak, İnce’nin bayramdan sonra ekibini toplayacağını iddia etti.

''Bayram sonrası yeni parti çalışmalarına başlıyor''

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Muharrem İnce’nin ’den ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddialarına yenisini ekledi. Selvi, İnce’nin kurultaydan sonra çok talep aldığını, bayramdan sonra ekibini toplayıp kararını netleştireceğini öne sürdü. 

İlk olarak Hürriyet yazarı Yalçın Bayer‘in köşesinden duyurduğu, ardından Korkusuz yazarı Can Ataklı‘nın paylaşımları ile desteklenen iddialarla ilgili son olarak dün Muharrem İnce bir paylaşımda bulunmuş, “Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar.” demişti. 

Hürriyet yazarı Selvi, “İnce’nin parti kurma konusunu artık gündemine aldığı konuşuluyor, bayramdan sonra ekibini toplayıp kararını netleştirmesi bekleniyor. Yakın kurmaylarına “Kurultaydan sonra çok talep alıyorum” dediği söyleniyor.” dedi.

İşte Selvi’nin yazısından dikkat çeken ayrıntılar:

Muharrem İnce, nedeniyle Bilkent Odeon’da yapılan CHP kurultayında delegeleriyle arka sıralarda yer almıştı. Kurultay sürecinde varlık gösteremeyen İnce’yi bu durumun rahatsız ettiği söyleniyor.

İnce’yle birlikte hareket eden isimler, CHP’nin belediye başkanlarının etkisine girdiği ve geçmişte müteahhitler partisi olarak anılan SHP’lileşme sürecinin yaşandığını iddia ediyorlar. “CHP, temel ilkelerinden uzaklaşıyor. Tek adam yönetimine giriyor” yorumunu yapıyorlar.

2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiasını sürdüren İnce’nin, Kılıçdaroğlu’nun rakipsiz kaldığı CHP kurultayından sonra parti kurmak için nabız yoklamaya başladığı ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun yeni parti kurma konusunda takınacağı tavrı merak eden Muharrem İnce’nin kararını ağustos ayında netleştireceği söyleniyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja