Müge Anlı’ya Gülay Uygun’un Kardeşi Konuştu! “O Beyaz Araba Bizdik”

Aleyna Çakır’ın ve Gülay Uygun ölümü ile ilgili araştırma yapan Müge Anlı’ya geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Gülay Uygun’un kardeşi konuştu. Ümitcan Uygun’un dayısı Ümit Köse Gülay Uygun’un hayatını kaybettiği günü anlattı. Yozgat’ta yaşayan Ümit Köse, “O Beyaz Araba Bizdik” dedi.

Gülay Uygun, Ümit Köse, Ümitcan Uygun Annesi, Ümican Uygun Dayısı, Müge Anlı
Gülay Uygun, Ümit Köse, Ümitcan Uygun Annesi, Ümican Uygun Dayısı, Müge Anlı

Gülay Uygun’un kardeşi Ümit Köse kız kardeşi Gülay Uygun’un hayatını kaybettiği gün yaşananları ve Gülay Uygun’u Nasıl Bulduklarını şöyle anlattı;

Polisten önce biz bulduk, kocası, ben, benim kardeşim ve dayım. Dört kişiydik. Ben o gün bir buçuk gibi, bir yakınımı aradım. Yakınım bana, ‘Abi panik yapma da Gülay ablam kayıp onu arıyoruz. Abimi aramış, hakkını helal et demiş ve gitmiş’ dedi. Biz daha sonra, oradaki kız kardeşim ve annemle birlikte beş buçuk sularında Bağlum’a geldik. Son durakta eniştemle görüştük. Eniştemi aramış, “Canım seni çok seviyorum, hakkını helal et, Bağlum son durakta piknik alanındayım” demiş. Eniştem sabah dokuz gibi dayısını arayıp, Ulus’tan buraya kendisinin geldiğini söyledi. O saatten bu yana ablamı arıyorlarmış. Enişteme pikniğe nereye gittiklerini sordum. Şu an olayın olduğu yeri söyledi. Biz gittik baktık orada yoktu. Bir kere daha bakalım dedik. Sonra olayın olduğu yere gittik. Arabada durağın yanındaydı, biz çok dik bir yerden çıktık. Herkes farklı bir yere giderek aramaya başladı. Bir süre sonra dayım telefonla beni arayarak bulduklarını söyledi. Daha sonra diğer kardeşim beni gördü onu da alarak, olayın olduğu yere doğru koştum. Bacımı kendini vurmuş bir şekilde gördüm, üzerine kapandım. Kafasının arkasından değil, kulağının üzerinden gelen kurşunla intihar etmiş. Yüksek sesle bağırdım, dağları inlettim. O bir kamyoncu bağlandı da, orada bir erkek sesi vardı diyordu ya, o beyaz araba da bizdik, erkek sesi de benim sesimdi. Saat altı gibi Gülay’ı bulduk. Ayakkabısı çıkık falan diyorlar ya, ayakkabısını Birol çıkardı, annesinin ayağını öptü. Ben gömleğini çıkardım. Yüzüne sinekler geliyordu, yüzüne örttüm. Biz dokuz gibi ticari taksiye binip olay yerine gittik. Edindiğimiz bilgiye göre, saat on ya da on buçuk civarında intihar ettiği yani, yedi sekiz saat cansız bir şekilde yattığı ortada. Yani kamyoncunun verdiği ifadede söylediği zaman, bacım çoktan ölmüştü.

Ümit Köse, Gülay Uygun’un Kardeşi, Ümitcan Uygun’un Dayısı

Gülay Uygun Silahı Nereden Buldu?

Gülay Uygun’un ruhsatsız silahı nereden bulduğunu bilmediğini söyleten Ümit Köse şunları söyledi;

Bacımın silahı nereden bulduğu hakkında bir bilgim yok. Ümitcan’ın kuru sıkı silahı var.Ben de kızardım, oğlum bunları gerçek zannederler falan diye. Silahı nerden aldığı konusunda hiçbir fikrim yok. Bacımla telefonla konuşurduk bana, “Ben herkesle konuşuyorum ama senle konuşamıyorum, doluyorum, zaten ben doluyum. Seninle konuşurken içimden ağlamak geliyor, sana her şeyimi anlatamıyorum. Abi doldum ben, artık dayanamıyorum” dedi. Bacım altın kalpli birisiydi, iyilik meleğiydi. Ümitcan’ın daha iyi bir çocuk olması için çok uğraştı bacım. Aleyna olayında en son, olayın içine kendi adı girince… Aslında bacım hayatı, yaşamayı çok seven birisiydi. Kesinlikle ölmeyi düşünmüyordu. Bizde hiç öyle bir ihtimal vermiyorduk. Kendini intihar edeceğini hiç düşünmemiştik. “Abicim balkondan atmayı denedim, cesaret edemedim” dedi sonra dolu dolu ağladı.

“Ümitcan’da cani değildir, altın kalplidir aynı annesi gibi”

Ümit Köse açıklamalarına Ümitcan Uygun ile devam etti. Ümit Köse, Ümitcan biraz hırçın büyüdü. Ama Ümitcan’da cani değildir, altın kalplidir aynı annesi gibi. Yeğenim biraz atarlıdır, yalan konuşmasını sever. Hava atmak için etrafına ayda 80 bin lira kazanıyorum diye konuşmuştur. Ümitcan’ın arkadaş çevresi çok zengin bir kitleye sahip. Öyle de söylüyordu. Onlardan etkilenerek söylemiştir ayda 80 bin lira kazandığını. “Dayıcım arkadaşlarım var, şunla gidiyorum, bunla gidiyorum” diye sürekli söylüyordu. Nasıl olduğunu bilmiyorum. dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.