Müge Anlı’da Türk Filmlerini Aratmayacak Hikaye

'da Türk filmlerine taş çıkaracak hikaye!

Lübnan'a çalışmaya gitti. Ailesi orada öldüğünü düşünüyordu. Eşi küçük kardeşiyle evlendirildi. 20 gün önce ise hayatta olduğu öğrenildi.

 

Araştırmacı – gazeteci Müge Anlı, Türk filmlerine taş çıkaracak bir konuyu ekrana taşıdı. 38 yaşındaki Mehmet Selim Kaymaz, hiç görmediği babası Ahmet Kaymaz'ı bulmak için 'ya konuk oldu. Anlattıkları ise izleyenleri hayrete düşürdü.

'de evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Kaymaz, 1983 yılında çalışmak için Lübnan'a gitti. İsrail-Lübnan Savaşı sırasında yaşanan bir bombalı saldırıda öldüğü düşünüldü. 1 yıl boyunca ailesi ondan hiçbir haber alamayınca eşi Nazife ile küçük kardeşi Hasan'ı evlendirdi. Yıllar sonra köye geldiğinde eşi ile kardeşinin yeni bir hayat kurduğunu öğrenince köye dönmekten vazgeçti.

 

Mehmet Selim Kaymaz'ın anlattığına göre; 20 gün önce kendisine gelen bir haberle babasının yaşadığını öğrendi. Baba Ahmet Kaymaz'ı görenler; oğlu Mehmet'e “Baban, saldırıda yaralandı. 1 yıl oldu. Köye geldiğinde annenin kardeşiyle evlendiğini ve çocukları olduğunu görünce kimseye görünmeden Irak'a gitti. Orada yeni bir hayat kurdu” dedi.

Babasını hiç tanımadığını ve ona sarılmak istediğini söyleyen Mehmet Selim Kaymaz, 'dan babasının bulunması için yardım istedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.