Müge Anlı’da Günlerce Konuşulmuştu! Erol Tangut’a 33 Yıl Hapis Cezası!

Müge Anlı’ya da Konu Olan Erol Tangut, “Şeytan Çıkarma” Bahanesiyle 19 Yaşında ki Çocuğa Nikah Kıymıştı! Erol Tangut 33 Yıl Ceza Aldı!

’da, kendisini “psikiyatri ve paranormal uzmanı, sayik” olarak tanıtan Erol Tangut, ‘’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklu yargılandığı davada, 33 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Erol Tangut

Erol Tangut hakkında, tarihinde her ikisi de 16 yaşında olan E.B. ve A.A.’nın şikayeti üzerine, ‘Dini inanç ve duyguların istismarı sonucu ’, ‘çocuğa karşı basit cinsel istismar ve çocuğu karşı nitelikli cinsel istismar’ suçundan, Tangut’un Ulus’ta bulunan ofisinde çalışan babası Halil Tangut, kızı S.R.T., Adem Şahiner, İsa Bostancı, N.Ö. ile N.K. hakkında da ‘ suçuna iştirak’ suçundan 2018 yılında dava açılmıştı. Ankara 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada psikologlar gözetimde ifadesi alınan mağdur A.A., sorunları nedeniyle annesi tarafından sanık Erol Tankut’un Ankara Ulus’ta bulunan bürosuna gittiklerini, ilk seansın ardından sanık Tankut’un, annesine, “Bu gece benim misafirim olsun, konuşacaklarımız var” dediğini ve annesinin de bunun kabul ettiğini söyledi. Evde sanık Tankut’un, kendisine dini nikah kıydığını söylediğini ve cinsel istismarına uğradığını söyleyen A.A., “Olanları kimseye anlatmamamı söyledi. ‘Anlatırsan helal harama dönüşür’ dedi. Yanımızda kimse yoktu, dini nikahın nasıl olduğunu bilmiyordum. Ertesi gün beni ofisinde anneme teslim etti” dedi. A.A.’nın annesi ve babası da sanıktan, dolandırıldıkları ve güvenlerini kötüye kullanarak kızlarına yönelik cinsel saldırı suçunu işlediği gerekçesiyle şikayetçi oldular.

Nikahı Annene Söyleme!

Diğer mağdur E.B., annesiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle metafizik hocası olarak bildikleri Erol Tankutun ofisine gittiklerini, ilk seansın ofiste yapıldığını söyledi. O sırada annesinin yanında olduğunu belirten E.B., “İkinci seans sanığın evinde oldu. Bana ‘sana zorunlu dini nikah kıyacağım, kabul ediyor musun’ dedi. Ben de 3 kez ‘ettim’ diye cevap verdim. Sonra mahrem yerlerime eliyle dokunup, ‘nikahı annene söyleme söylersen tedavin olmaz, gözlerini kapat seni hipnoz edeceğim’ dedi. Sonra annemi kötüleyip, istediği zaman onunla buluşmamı istedi” dedi. 3’üncü buluşmanın başka bir evde olduğunu ve burada da sanığın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu belirten E.B., şikayetçi olduktan sonra sanıkla görüşmediklerini söyledi. E.B. ve annesi N.E. de sanıktan şikayetçi olduklarını söylediler.

Cezada İndirim Uygulanmadı!

Ankara 7nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 17 Şubat 2020’de görülen davanın karar duruşmasında, sanık Erol Tangut suçlamaları kabul etmeyerek beratını talep etti. Mahkeme, son sözünün ardından sanık Tangut’u, mağdur E.B.’ye yönelik ‘hile ile zincirleme şekilde basit cinsel saldırı’ suçundan 10 yıl, mağdur A.A.’ya yönelik ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 20 yıl, ‘dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık’ suçunda 3 yıl 9 ay olmak üzere, toplam 33 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, verdiği cezada indirim uygulamadı. Mahkeme, ‘dolandırıcılık suçuna iştirak’ suçundan sanıklar Adem Şahiner ve İsa Bostancı’ya 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verirken, aynı cezaya çarptırılan Halil Tangut hakkındaki hükmen açıklanmasının geriye bırakılmasına hükmetti. Sanıklar N.Ö., S.R.T. ve N.K. ise beraat etti.

Müge Anlı Tepkisini Dile Getirmişti!

Sayik Erol Tangut isimli şahısın kendilerini kandırdığını öner süren anne ve kız Müge Anlı’nın programına katıldı. Fakat bu iddiaların tümünü yalanlayan ve kendisinin şeytan çıkarma uzmanı, araştırmacı ve yazar olduğunu söyleyen Sayik Erol Tangut, Müge Anlı’nın soruları karşısında kendisini savunmaya çalışsa da stüdyoda ki uzmanlar dolandırıcılık, dini istismar ve vergi kaçırma gibi bir çok suçun işlendiği belirttiler. Paranormal Ofis adı ile Sayik Erol Tangut ve yetiştirdiği kişiler 1000 tl karşılığında çeşitli evraklar imzalatarak şeytan çıkarma ve bazı seanslar düzenliyordu. Youtube ve da bu seansların yayınlanmasını da eleştiren Müge Anlı bu konuyla ile ilgili bakanlığı ve görevlileri göreve çağırdı. Videolar da insanların dövüldüğü, dini duyguların istismar edildiği programda açıklandı ve kesinlikle itibar edilmemesi psikolojik sorunlarda psikiyatr ve hastanelere danışılması gerekildiği vurgulandı. Sayik Erol Tangut isimli şahsın Şeytan Haritası ve Tevbe-i Sayik adlı kitabı olduğu ve Beyaz ve Yeni Akit  gibi ulusal yayın yapan televizyonlarda çıktığı belirtildi.

Kaynak: Milliyet

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.