MİT Tırları Davası Düştü

Davasında Karar Çıktı. Düştü!

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada mahkeme, Adalar Başkanı hakkındaki davanın düşürülmesine, CHP hakkında da verilmesine yer olmadığına hükmetti.

Erdem Gül ve Hakkında Hüküm Verilmesine Yer Olmadığına Hükmedildi. 

Adalar Başkanı Erdem Gül ile CHP İstanbul Enis Berberoğlu’nun, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin, “silahlı örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan yargılandığı davada, Gül hakkındaki davanın düşürülmesine, Berberoğlu hakkında da hüküm verilmesine yer olmadığına hükmedildi. 

Erdem Gül’ün Avukatları Katılırken Enis Berberoğlu Duruşmaya Gelmedi

Duruşmada, Gül ve avukatların son savunmalarının ardından dosyayı karara bağlayacağını açıklayan mahkeme heyeti, duruşmanın kapalılık kararına son vererek, aleni duruşmaya geçti. 

Enis Berberoğlu

Kapalılık kararının kaldırılmasının ardından izleyiciler ve basın mensupları salona alındı. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Erdem Gül hakkındaki ”silahlı örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan açılan davanın düşürülmesine, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında da hüküm verilmesine yer olmadığına hükmetti. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.