Milli Piyango Çalışanı İtiraf Etmişti! “İstediğimiz Numaraya Çıkartıyorduk!”

Milli Piyangoda Şaibe Var Mı?

Yılbaşının gelmesiyle birlikte insanlar ekonomik krizden ve maddi sıkıntılardan bir umut milli piyangoya yöneliyorlar. Fakat geçen sene yayınladığımız bu haberi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Bu haberde ne hikmetse ikramiyeler hep yüzde 80 Ankara’ya çıkarken, nedeni de sanki milli piyango çalışanının itirafı ile örtüşüyor.

Milli Piyangoda Şaibe Var Mı?

CHP Konya Atilla Kart, yurt dışına kaçan bir Milli Piyango mensubunun kendisine gönderdiği itiraflarını açıklayarak, “Milli Piyango Müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğunu, mensupların çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiğini, ancak bunun kamufle edildiğini ayrıntılı olarak ifade etmektedir” dedi. Milli Piyango çekilişlerinde şaibe olduğunu daha önce de gündeme getiren CHP’li Atilla Kart, yurtdışına kaçan bir Milli Piyango mensubunun itiraflarını gündeme getirdi. Kendisine “Çok Pişmanım” rumuzuyla bilgiler gönderen kişiden bahseden CHP’li Kart, “Milli Piyango mensubu olduğunu, şu anda yurtdışında güzel bir hayat sürdürdüğünü, Kurum bünyesindeki çıkar örgütlenmesinden kendisinin de yararlandığını ifade etti” dedi. CHP’li Kart, kendisine ulaşan kişinin “Atilla Bey şaibe olduğunu söylediği dönemde çok tedirgin olduk foyamız ortaya çıkacak diye” şeklinde not düştüğünü belirtti.

“Ne Hikmetse Piyango Yüzde 80 Ankara’ya Çıkıyor”

İstenilen Numaraya Çıkartmak Çok Kolay 

’nin Milli Piyango Kurumu’nu denetlemekten kaçınarak halka saygısızlık yaptığını vurgulayan CHP’li Kart, Milli Piyango itirafçısının kendisine ulaştırdığı bilgileri şöyle aktardı:

“Milli Piyango Müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğunu, mensupların çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiğini, ancak bunun kamufle edildiğini; çekiliş sonuçlarını değiştirmek ve istenilen rakamlara ikramiye çıkmasını sağlamanın hiçbir zorluğunun olmadığını; öncelikle TRT payı diye milyonlarca lira verilen canlı yayın ilişkilerinin ortadan kaldırıldığını; birçok özel kanaldan yayın talebi geldiği halde bu taleplerin kabul edilmediğini; önceden çekilişi birkaç vatandaş ve gazetecinin izlerken, TRT sözleşmesinin iptali sebebiyle izlemez hale geldiğini; çekiliş yapıldığında 21.30’da internet sitesinde sonuçlar açıklanıncaya kadar kimsenin haberinin olmadığını, çekiliş sonucu belli olur olmaz ‘son 1 kupon tavrıyla’ hemen çıkan rakamları kapsayacak şekilde belli bayiler aracılığıyla iştirakin sağlandığını; bu yöntemin canlı yayın iptalinden sonra rahatlıkla uygulanır hale geldiğini; ayrıntılı olarak ifade etmektedir.”

Milli Piyango Skandalı

Milyonlarca işsizin, dar gelirlinin, emeklinin umutlarının sömürüldüğünü ifade eden CHP’li Kart, “Hükümeti kamuoyuna yapmaya davet ederken; Tarafımıza ulaşan yeni bulgularla konuyu kamuoyu ve TBMM gündeminde takip etmeyi sürdüreceğimizi ifade ediyoruz” açıklamasında bulundu.

İkramiyelerin Yüzde 80’i ’yı buluyor 

2019 Milli Piyango

Milli Piyango çekilişlerinde ’ya çıkan ikramiyeler daha önce de birçok kez gündeme gelmişti. Milli Piyango çekilişlerinde, 2015 yılında 30 çekilişten 25’inin Ankara’da satılan biletlere isabet etmesi kafalarda soru işaretlerine neden olmuştu. Yani ikramiye kazanan biletlerin yüzde 80’i Ankara’dan çıkıyordu! İşin daha da ilginç yanı yine 2015 yılı içindeki çekilişlerde ikramiye kazanan 8 “tam bilet”in tamamı da yine Ankara’ya vurmuştu. 2014 yılında da Ankara Keçiören’deki “Hüseyin Hürrem İncetaş” adlı resmi bayinin 19 gün arayla iki kez büyük ikramiye vermesi dikkat çekmişti. Milli Piyango İdaresinin şans oyunlarından olan ‘Sayısal Loto’da 6 rakamı bilerek büyük ikramiyeyi tutturan iki kişinin aynı ilçeden ve aynı bayiden olması dikkat çekti. Artık canlı yayınlanmayan Milli Piyango çekilişleri ile ilgili daha önce de birçok “tesadüf” gündeme gelmişti.

3 Kere 6 Bilen Bayi Skandalı

Sayısal Loto’nun 27 Şubat 2016 tarihli çekilişinden ’da 2 talihli İstanbul’da ise 1 talihli büyük ikramiyenin sahibi oldu. Talihliler 541 bin 501 TL 80’er Kuruş ikramiye kazandılar. Ancak Ankara’daki iki talihlinin de, aynı bayiden çıkması dikkat çekti. Milli Piyangonun yayınladığı listeye göre, büyük ikramiyeyi tutturan Ankara’daki iki talihli, Ankara, Çankaya’daki “Akay Mak. Tic. Ltd. Şti.” isimli bayiden oynadı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.