Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Dikkat Çeken Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan dikkat çeken çok önemli ‘okula dönüş’ mesajı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okulların açılmasıyla ilgili son dakika dikkat çeken açıklamalar. Selçuk, “Bir Bakan olarak değil, bir “öğretmen” olarak yazıyorum, lütfen okuyun” dedi ve okullarının açılmasıyla ilgili eleştirilere cevap verdi.

Uzaktan eğitime hazırız ve en iyisini yapacağız

Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.

Teneffüste oynananacak temassız oyunlar bile hazır

Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor.

Sizsiz başaramayız, lütfen maske takın

“Okulları birlikte açacağız.” derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.