Milletvekilli Olmak İçin Görevlerinden İstifa Ettiler…

24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için istifalarda bugün son gün. Aday adayı olmak isteyenlerin bugün saat 17.00'ye kadar partilere başvurmaları gerekirken Ankara'dan üst düzey ilk istifa TRT'den geldi.

Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya görevinden istifa ederek, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. TRT'den ayrıca 1. Müşaviri Maruf Okuyan'ın istifa ederek memleketi 'den milletvekili aday adayı olarak başvurduğu öğrenildi. Okuyan, daha önce AK Parti Bingöl İl Başkanlığı da yapmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Aday Çok…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda da çok sayıda ismin bugün istifa etmesi bekleniyor. Bunlardan biri Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanı Ahmet Zembilci. Daha önce Sarıçam Belediye Başkanı olan Zembilci, Adana'dan vekil olmak için istifa ettiği öğrenildi.

Müsteşar Yardımcısı Fatma Varank'ın İstanbul'dan; Mücahit Demirtaş'ın Elazığ'dan; ÇED Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Tanas'ın 'dan; Tabiat Varlıkları Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Nalcıoğlu'nun Kahramanmaraş'tan aday adayı olması bekleniyor. Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'ın memleketi 'den aday adayı olması bekleniyor.

SGK Başkanı İstifa Etti.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı da istifa ediyor. Bağlı'nın 'den milletvekili olmak istediği ancak yönetiminin kendisine Şanlıurfa'yı önerdiği belirtiliyor. SGK'da Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü de memleketi Bingöl'den aday adayı olmak için istifa etti. SGK'da çalışan ve 15 Temmuz Gazileri Derneği Başkanı olan Muammer Polat, aslen Trabzonlu olmakla birlikte 'dan aday adayı olmak için istifa etti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.