MHP’den İhraç Edilen Enginyurt Bahçeli’nin Fotoğrafını Makamından Kaldırdı

’den ihraç edilen Enginyurt, odasından Bahçeli’nin fotoğrafını kaldırdı

AK Parti’yi eleştirdiği için ’den ihraç edilen , makam odasındaki ile birlikte çekildiği fotoğrafını kaldırdı.

Cemal Enginyurt - MHP 21.Dönem Ordu Milletvekili

TBMM’nin sivri dilli isimlerinden olan Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, partisinden ihraç edildikten sonra Meclis’teki makam odasında MHP Genel Başkanı  ile birlikte çekildiği fotoğrafı kaldırdı. Onun yerine Alparslan Türkeş’in fotoğrafını astı.

FOTOĞRAF DEĞİŞİKLİĞİ
Cemal Enginyurt, temmuz sonunda MHP’den ihraç edildikten sonra TBMM’deki odasında çekildiği ve ’dan paylaştığı fotoğrafında arkasında Devlet Bahçeli ile birlikte çekildiği fotoğrafın asılı olduğu görülüyor.

Enginyurt, dün ise yeni bir fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafta ise Bahçeli’nin fotoğrafının olduğu yerde Alparslan Türkeş’in fotoğrafının asılı olduğu görüldü.

Cemal Enginyurt Kimdir?
Cemal Enginyurt

NE OLMUŞTU?
Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermişti. Enginyurt Pakdemirli’nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve AK Parti’nin MHP’yi yok saydığını dile getirmişti. Enginyurt şu sözleri kullanmıştı Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakı’ndan başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?”

Bu sözler sonrası ihraç istemiyle MHP Disiplin Kurulu’na sevk edilen tecrübeli siyasetçi partisinden ihraç edilmişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja