MHP Lideri Devlet Bahçeli Kongre Mesajında Emir Verdi!

Devlet Bahçeli emir verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanı Devlet Bahçeli önemli açıklamalarda bulundu.

’den Çatlak Ses Çıkmayacak.

’nin İlke ve Stratejilerinin Hilafına Tavır ve Tutum Alınmayacak

Açıklama Paylaşılmayacak

Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım İlçesi 5. Olağan Kongresi’ne gönderdiği kongre mesajında “Cumhur İttifakı gelecek ümididir. Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ’nin stratejik kuvvetidir. Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşerek varoluşundan yanadır, Cumhur İttifakı’nın devamını samimiyetle arzulamaktadır. Dava arkadaşlarımızın bu ve hedeflerimize bağlı kalması talimat ve temennimdir. Milliyetçi Hareket Partisi’nden çatlak ses çıkmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilke ve stratejilerinin hilafına tavır ve tutum alınmayacak, açıklama paylaşılmayacaktır.” dedi.

MHP lideri Bahçeli’nin kongre mesajının satır başları şöyle;

“Dava ve demokrasi nöbetinde fedakârca duruş gösteren, cefakârca mücadele sergileyen her kardeşime en iyi dileklerimi sunuyorum.

Bugün tarihi bir görevi ifa maksadıyla toplandınız.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin gür sesi, güçlü nefesi ve yörenizdeki güven veren mesajı olmak için bir araya geldiniz.

’mizin hassasiyet yüklü bir döneminde sorumlu, şuurlu ve şahsiyetli mücadelenize yeni bir halka ekliyorsunuz.

Biliniz ki, bütün gözler üzerinizdedir.

Bütün dikkatler size çevrilmiştir. Tuzaklara karşı uyanık olunuz.

Provokasyonlara karşı tetikte durunuz.

Tezvirata, tefrikaya, akıl çelici karanlık tekliflere her zaman mesafe koyunuz.

Üzerimizde oynanan kirli oyunlar bitmedi, eksilmedi.

Zaaf anımızı, yumuşak karnımızı kollayan habis saldırılar kesilmedi, dinmedi.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in varlığından rahatsızlık duyan iç ve dış mihrakların nifak seferberliği hiç bitmedi, hiç de eskimedi.

Yarım asrı geçen şerefli mazimizin tecrübe ve temkiniyle, fikriyatımızın birikim ve enginliğiyle geçmişi kavrıyor, geleceği kucaklıyoruz.

Hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi hor ve hakir görmeden davamızın hakkını, milletimizin haysiyetini, devletimizin baki hukukunu, aynı zamanda şühedamızın emanetlerini kararlılıkla savunduk, buna da devam ediyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi zor zamanların değil her zamanın güvencesidir.

Türkiye’miz bugün yaygın bir salgına karşı direniş halindedir.

Elbette KOVİD-19 hastalığından dolayı siyasal çalışmalarımız mahut ve malum kurallar içinde gerçekleşmektedir.

İnsan ve toplum sağlığı açısından “Maske-Mesafe ve Temizlik” şartlarına harfiyen uymak gerekmektedir.

Partimize gönül vermiş her kardeşimizin, her vatandaşımızın hayatı bizim için vazgeçilmez önemdedir.

Türkiye KOVİD-19 salgınına karşı müessir ve müstesna önlemler almıştır.

Gelişmiş veya gelişmekte olan pek çok ülke salgına teslim olmuşken, ülkemiz milli bir kenetlenme ve destekle musibetin kuşatmasını yarmıştır.

Hiç kuşkusuz, KOVİD-19 riski geçmiş ve bitmiş değildir.

Her insanımızın yeni normal hayat şartlarında tedbiri elden bırakmaması, Bakanlığı’mızın olağanüstü gayretini boşa çıkarmaması, başta doktorlarımız olmak üzere tüm çalışanlarımızın ve Bilim Kurulumuzun emeklerini israf etmemesi mecburiyettir.

Bu vesileyle aziz şehitlerimize, KOVİD-19 hastalığından dolayı hayatlarını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, halen gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Sadece devletin aldığı veya alacağı sıkı tedbirlerle makus ve menhus süreç yenilemeyecektir.

Biraz daha sabrederek, aklın, bilimin ve duanın gücüne hep birlikte sarılarak bu zor günlerin aşılacağına gönülden inanıyorum.

Türkiye yalnızca KOVİD-19’la değil, çok cepheli bir mücadelenin içindedir.

Doğu Akdeniz’de egemenlik haklarımız feragatle müdafaa edilmektedir.

Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, ’ta, Ege’de, Güney Kafkasya’da meşru ve tarihsel çıkarlarımız, aynı şekilde milli güvenliğimiz tavizsiz savunulmaktadır.

Türk vatanı, sınırlarımızın sıfır noktasında değil, coğrafyanın derinliklerinde oluşturulan sağlam hatlar üzerinden emniyete alınmaktadır.

Hem ülke içinde hem de sınır ötesinde örgütleriyle amansız bir mücadele devam etmektedir. Bu esnada Türkiye’nin yükselişini hazmedemeyen, bölgesel ve küresel direncini ve öne çıkışını kabullenemeyen çevreler başta ekonomik saldırılar olmak üzere, her türlü zehirli ve zillet vasıtayı devreye almışlardır.

Ancak Türkiye düşmeyecek, teslim olmayacak, ve suikastlara boyun eğmeyecektir.

Döviz silahını çekenler namlunun ters tepeceğini de göreceklerdir.

Kur saldırısıyla huzurumuzu kurcalayanlar başarılı olamayacaklardır.

Cumhur İttifakı gelecek ümididir.

Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin stratejik kuvvetidir.

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşerek varoluşundan yanadır, Cumhur İttifakı’nın devamını samimiyetle arzulamaktadır. Dava arkadaşlarımızın bu ve hedeflerimize bağlı kalması talimat ve temennimdir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden çatlak ses çıkmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilke ve stratejilerinin hilafına tavır ve tutum alınmayacak, açıklama paylaşılmayacaktır.

Ağız birliği yapacağız, el birliği yapacağız, güç birliği yapacağız, Türkiye’yi, Cumhuriyet’in 100.yılına ulaştıracağız ve geleceğin sağlam temellerini atacağız.

Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasetinin onur pırıltısıdır.

Ne istiyorsak Türk milleti içindir, neyi amaçlıyorsak Türklüğün ve Türkiye Cumhuriyeti’nin parlak istikbaline hazırlık ve hizmettir.

Bir olacağız, beraber olacağız, gönülleri fethedeceğiz.

Davamıza yararı dokunacak her arkadaşımıza sahip çıkacağız.

İnsan kaybı kolaydır, zor olanı seçip insan kazanacağız.

Fakat nefsine teslim olmuş, hırslarına yenik düşmüş, ihtiras-ikbal uçurumuna savrulmuş, nefesi kesilmiş kim varsa onlarla aramıza aşılmaz duvarlar öreceğiz.

Unutmayınız ki, hiç kimse vazgeçilmez değildir.

Hiç kimse davadan daha büyük, daha mühim olamayacaktır.

Ülkücü kendisini aşma becerisi gösterebilmiş, hayatın basit tutkularından sıyrılmış, dünyevi çıkar hesaplarına sırt çevirmiş, ülküleri ve ülkesi için çetin şartları, çileli bir ömrü göze almış yüksek vasıflı dava insanıdır.

Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hakim kılmaktır.

Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür.

Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır.

Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir.

Milliyetçi Hareket Partisi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir.

İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir.

Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket öylesine müşfik ve muhterem bir gönüle haizdir ki, kazanan Türkiye ve Türklük olduktan sonra kaybetmek bile bizim için şerefli bir sonuçtur.

Bu vesileyle kongremizin hayırlara vesile olması dileklerimle katılımcı her dava arkadaşıma şükranlarımı sunuyor, başarılar diliyorum. Bugün kaybeden yoktur.

Bugün üzülen yoktur.

Bugün başı eğik bir şekilde kongre alanından çıkıp gidecek tek bir kardeşimiz olmayacaktır.

Bütün dava arkadaşlarımızı, bütün delegelerimizi, bütün vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Hayırlı ve güzel haberlerinizi bekliyorum.

Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum.

Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun.

Ne Mutlu Türküm Diyene.”

KONGREDEN NOTLAR

https://www.habererk.com/images/upload/MHP_YlkadYm_Kongre_6.jpg

Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım İlçesi 5. Olağan Kongresi bugün Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirildi.

‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye’ olacak sloganıyla Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayı’mıza giden süreçte, Siyasi Partiler Kanunu’na uygun olacak şekilde yapılması lazım gelen il ve ilçe kongreleri bugün İlkadım ilçe kongresiyle başladı.

Bugün düzenlenen İlkadım İlçesi 5. Olağan Kongresine MHP Başkanlık Divanı Üyesi, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hami Korkmazlı, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Samsun Büyükşehir Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, MHP Amasya İl Başkanı Şuayip Ak, MHP Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, Sinop İl Başkanı Ali Çakır, MHP İl Başkanı İhsan Alkan, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazı Konal, Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Mert Bahar, ÜLKÜ-TEK Samsun Başkanı İlyas Aydın ve Samsun MHP İlçe Başkanları katıldı.

KOVİD-19 salgını nedeniyle fiziki mesafe hijyen önlemlerinin alındığı ve dikkat edildiği bir atmosterde gerçekleştirilen İlkadım İlçe Kongresi partililerin yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleştirildi. Salgın nedeniyle siyasi konuşmaların yapılmadığı kongrede Kuzey Irak’da Pençe Kaplan harekat bölgesinde sürdürülen arama tarama faaliyetleri sırasında çıkan çatışmada Samsun Vezirköprü Çekalan Köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural ve Samsun’da görevi sırasında geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan polis memuru Adem Keskin için taziye mesajı okundu.

Yoklama ve açılış ile başlayan ilçe kongresi, saygı duruşu ve istiklal marşıyla devam etti. Kongre başkanlık divanının seçimi ile belirlenen divana; MHP Başkanlık Divanı Üyesi, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz divan başkanı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazı Konal divan başkan yardımcısı, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Karlık katip üye olarak seçildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja