MHP Lideri Bahçeli’den Dikkat Çeken Muharrem İnce Açıklaması

’den flaş açıklaması

Genel Başkanı , ’nin açıkladığı hareketle ilgili, “, içinde ’e dönüşü başlatacak” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muharrem İnce’nin bugün açıkladığı, “Bin Günde Memleket” hareketiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli,’de taşeron teslimiyetçi zihniyetin işi zor. ’de ’ün ahı tuttu, geçmişe özlem yeşerdi. Muharrem İnce, içinde Atatürk’e dönüşü başlatacak” dedi.

Bahçeli’nin İnce ile ilgili açıklamaları şöyle:

“Sayın Muharrem İnce 2018 yılından beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldı. Gördüğümüz kadarıyla haksızlıklara ve ayrımcılığa uğradı. Parti kurur mu kurmaz mı bilemiyorum, ama bildiğim ve tespit ettiğim husus şudur:

4 Eylül’de, Kongresi’nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk’e dönüş hareketini başlatacaktır. Değerlendirmem budur. Yani kaynağından ve kökünden kopan CHP’yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarf edecektir. Anlaşılan odur ki, bin günde memleket parolasıyla Atatürk’ü ve kurucu değerleri hareketinin mihveri yapacağı anlaşılmaktadır.

CHP’nin içişlerine bizim karışmamız elbette doğru olmayacaktır. Ama gördüğümüz gerçekler de bunlardır. CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiğimiz bu aşamada işi oldukça zordur.”

“Zaten ’nin uzun süredir açıklamalarında Cumhuriyet Partisi’nin Atatürk çizgisinden koptuğuna yönelik bazı eleştiriler yer alıyordu. CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiği bu aşamada işi oldukça zordur”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja