Meteoroloji’den Marmara’ya Yağmur Ve Kar Uyarısı…!

 Bölgesi, yarın batı kesimlerinden başlayarak Orta üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek…!

1. Müdürlüğü  Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, son değerlendirmelere göre,  Bölgesi’nde, yarından itibaren batı kesimlerinden başlayarak Orta üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girerek hava sıcaklıklarının artması bekleniyor.

Bölgede 29 Kasım Perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk hava ile sıcaklıkların hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Haftanın ilk yarısında yağmur ve sağanak şeklinde meydana gelecek yağışların hafta sonuna doğru yüksek kesimlerden başlayarak karla karışık yağmur ve kar şekline dönmesi bekleniyor.

İstanbul genelinde hafta sonuna kadar her gün aralıklarla yağmur ve sağanak yağış görülecek. Bununla birlikte yeni haftanın ilk yarısında Marmara’nın batısında olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı öngölüyor.

Yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, Genel Müdürlüğü’nün yayımlayacağı günlük tahmin raporları ve uyarıların takip edilmesi istendi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.