Meteoroloji Açıkladı! Sıcaklar Ara Veriyor Yağışlar Geliyor

Sıcaktan bunalanlara müjde! Yağışlar geri dönüyor…

Meteoroloji’den edinilen son bilgilere göre kısa süreliğine de olsa Ağustos ayında bunaltan sıcaklıklara yağmurla ara verecek. İşte 5 günlük hava tahmin haritaları…

Sıcaktan bunalanlara müjde! Yağışlar geri dönüyor...

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, ’nin büyük bölümü az bulutlu ve açık bir gün geçirirken, , , ve ’in iç kesimlerinde sağanak yağmur, Trakya’da ise kuvvetli poyraz bekleniyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; , , ve ’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI AZALACAK

Hava sıcaklığının kıyı Ege’de 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Trakya’da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR 

Rüzgarın Trakya’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

İŞTE HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ:

haritalı hava durumu tahmini
haritalı hava durumu tahmini
haritalı hava durumu tahmini
haritalı hava durumu tahmini
haritalı hava durumu tahmini

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja