Mersin’de Kocamaz’dan İlk Açıklama!Tepkiler Büyüyor

’de “Kocamaz” Kararına Tepki, Kocamaz’dan ilk !

İl Kurulu’nun, İYİ Parti’den geciken liste nedeniyle aday olmayan ’ın Demokrat Parti’den de aday olamayacağına karar vermesi, Kocamaz taraftarlarının tepkisine neden oldu.

Kocamaz’ı destekleyenler, merkez Akdeniz ilçesi Çamlıbel semtindeki bürosuna geldi. bürosu önünde toplanan kalabalık, attıkları sloganlarla Kocamaz’a destek verirken, alınan karara tepki gösterdiler.

İl Seçim Kurulu’nun kararına tepki gösteren vatandalar, Kocamaz’ın hizmetlerin engellenmeye ve siyaseten önünün kesilmeye çalışıldığını söylediler.

Kocamaz taraftarlarının seçim bürosu önündeki bekleyişi sürüyor.

Bugüne nasıl gelindi

, 30 Mart 2014’te ’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 20 Kasım 2018 tarininde yerel seçimler için yeniden aday gösterilmeyince ’den istifa etti. Kocamaz, 4 Aralık 2018 tarihinde İYİ Parti’ye geçtiğini açıkladı. 24 Aralık’ta İYİ Parti, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ’ı gösterdi. 19 Şubat 2019 tarihinde resmi adaylığı, gerekli evrak İl Seçim Kurulu’na zamanında teslim edilmeyince gerçekleşmedi. 21 Şubat’ta adaylık için Demokrat Parte formülü bulundu. Kocamaz seçimler için DP’den aday oldu.

Mersin İl Seçim Kuruluna verilen 5 itiraz dilekçesinde Siyasi Partiler Kanunu’nun 37’nci ve 40’ıncı maddelerine işaret edildi. Kocamaz’ın Demokrat Parti’den de aday olamayacağı vurgulandı.

Nihai kararı YSK verecek

Kocamaz ve Demokrat Parti’nin bu karara itiraz hakkı bulunuyor. 27 Şubat Çarşamba gününe kadar İl Seçim Kurulu kararı YSK’ya taşınabilecek. YSK, bu başvuruyu 1 Mart’a kadar karara bağlayacak. YSK’nın vereceği karar kesin olacak.

Yüksek Seçim Kurulunun bu konuda daha önce de verdiği kararda, “Siyasi partiler seçim takvimine bağlı olarak aday listelerini ve ilgili evrakını ilgili ilçe seçim kuruluna öngörülen sürede vermeleri gerekirken, bu süreden sonra verilen aday listeleri, ilgili ilçe seçim kurulunca süre yönünden reddedilmiş ise listede yer alan kişilerin, Siyasi Partiler Kanunu’nun 40. maddesine göre başka bir partiden aday gösterilmesi mümkün değildir” ifadeleri yer alıyor.

 

İYİ Parti’den adaylığı, başvurunun gecikmesi nedeniyle gerçekleştirilemezken, Demokrat Parti’den adaylığı da İl Seçim Kurulu tarafından kabul edilmeyen İYİ Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, adaylık sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

MERSİN’DE “KOCAMAZ” KARARINA TEPKİ İL SEÇİM KURULU’NUN, BURHANETTİN KOCAMAZ’IN YEREL SEÇİMLERDE DP’DEN DE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLAMAYACAĞINA KARAR VERMESİ TARAFTARLARININ TEPKİSİNE NEDEN OLDU

Mersin’de vatandaşlara hitap eden Kocamaz, “İYİ Parti ile yola çıktık orada da satılık hainler birilerinin kuklası olarak bize engel oldu. Bu kirli el orada da boş durmadı. Son kararı YSK verecek” dedi.

“Mersin’in mimarı Başkan Kocamaz” tezahüratlarıyla karşılanan Burhanettin Kocamaz, şöyle konuştu:

“Mersin’deki kanunsuzlukları ortadan kaldırmak için uğraştık. İhlallere son verdik, adam kayırmacılık yapmadık. Hangi siyasi görüşten olursa olsun herkese eşit mesafede durduk. Bu kenti kendi kafasına göre yönetmek isteyenlerle mücadele ettik.”

“15 Temmuz’dan önce uğraştığımız FETÖ’cüler daha sonra da bizlere aynı çamurları atmaya uğraştılar. Bazı arkadaşlarımız içeriye alındı. Her zaman söylediğimiz gibi abdestimizden şüphemiz yoktu, namazımızda da olmaz. Hep haykırdık bu belediyede Apo’cu da olmaz FETÖ’cü de olmaz diye. Arkadaşlarımızın tamamı beraat etti ve bu yapılanın kumpas olduğu ortaya çıktı.”

“KUMPASLAR BİTMEK BİLMEDİ”

“Tam oradan kendimizi kurtardık, akladık derken, bir kumpas daha yine sosyal medyadan yapılıyor. Onu da suç üzeri yakalattık ve hapis yattı ama kumpaslar hiç bitmedi. Bizi bu kentte çalıştırmamak için, hizmetlerimizi engellemek için oyun üzerine oyun kurdular. Tabii ki fitne yerinde durmadı. Toroslar’dan başlayan kumpas Genel Merkez’e kadar gitti ve bizim aday yapılmamamız kararı alındı.”

“İlimizin bütçesi kesilmesin diye sesimizi çıkarmadık ama bütçe açıklandığında gördük ki zaten önümüz kesilmişti. ile bağımızı kopararak İYİ Parti’den aday olduk.”

“KİRLİ EL BOŞ DURMADI”

“Vatandaşımız yaptırdığımız bütün anketlerde bizi gösteriyordu. Bizim önümüz kesildi. İYİ Parti ile yola çıktık orada da satılık hainler birilerinin kuklası olarak bize engel oldu. Bu kirli el orada da boş durmadı. Son kararı YSK verecek. Birilerinin kripto oyununa geldik. Allah büyük, Allah doğrularla beraber. Biz önümüz kesilse de kesilmese de yolumuza devam edeceğiz. Hazırlattığımız projelerle halkımızın karşısına çıkıyorduk. O projeleri yine sizlerle paylaşacağız. YSK’da da aynı şekilde bir karar çıkarsa bu projeleri aday olan arkadaşlara teslim edeceğiz ve takipçisi olacağız. Allah izin verdiği sürece öyle ya da böyle etmeye devam edeceğiz. Biz devletimiz, yargımıza güveniyoruz. Bir tek isteğimiz var gerçekten adil bir şekilde başvurularımızı incelesinler ve ona göre kararlarını versinler. Ben bizim için döktüğünüz terler için hepinize teşekkür ediyorum.”

“Hepinizi bu süreç tamamlanana kadar sakin olmaya. Aranıza girerek fitne vermek isteyenlere fırsat vermeyin. Çünkü bize bu yakışır. Kazanacağımız bir seçim elimizden alınmaya çalışılıyor. Demokrasi Mersin’de çok büyük bir yara aldı. Tarihe kara bir leke olarak geçecek bu olay. 25 yıldır bir fiil halkımıza ettik demek ki siyasette daha çok pişmemiz gerekiyor. Bu hepimiz için bir imtihan. Allah son nefesimizi alıncaya kadar Mersin için mücadele edeceğiz.”

MERSİN’DE “KOCAMAZ” KARARINA TEPKİ İL SEÇİM KURULU’NUN, BURHANETTİN KOCAMAZ’IN YEREL SEÇİMLERDE DP’DEN DE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLAMAYACAĞINA KARAR VERMESİ TARAFTARLARININ TEPKİSİNE NEDEN OLDU

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja