Merkez Demokrat Parti İktidara Gelebilecek Mi ?

’nin uzun yıllar ’de pasif yürütmesi, ilerleyen yaşına ve kaybettiği onca seçime rağmen parti başkanlığını terk etmemesi ’de büyük bir deprem yarattı. İl ve ilçe teşkilatlarından istifalar, ’nin emriyle kapatılan teşkilatlar, olaylı kongreler ve mahkemeler… Bu ortam içerisinde gücünü aktif muhaliflerden alan Merkez Demokrat Parti öncülüğünde kuruluyor. Peki  Merkez Demokrat Parti kuruluş aşamasında ne gibi sıkıntılar çekiyor, ? , Yeni parti halkın taleplerine karşılık verecek mi ?, Merkez Demokrat Parti Siyasi tarihe mi gömülecek yoksa iktidara mı gelecek ? İşte tüm bu soruları, şimdiye kadar hiç bir partiye ve particiliğe açık olmayan ve yeni partiye ılımlı olarak bakan birisi olarak anonim olarak cevaplayacağım;

Merkez Demokrat Parti –

Türk siyaseti içerisinde gerçekleşen iltimas, rüşvet, ve ahlaksızlık kendisini Atatürkçü ve milliyetçi olarak tanımlayan herkesi rahatsız etmelidir. Kendi partisinin içerisinde gerçekleşen “soysuzluğa” müsaade edenlerin ’den hiç bir farkı yoktur.  Halkımız da çok iyi bilir ki çuvaldızı kendine batıracaksın iğneyi başkasına…

Kimse itiraz etmesin ki tıpkı gibi ve ’de kendi içerisinde ve belediyelerinde bir çok “Soysuzluk” yapmıştır. İktidara gelememe ve aktif olarak muhalefet yapamamalarının sebebi de budur. Liyakat her zaman ön planda olmalı ve Türk siyasetinin en büyük problemi olan “Adam Kayırma” artık bir kenara atılmalıdır. Gerçek Atatürkçülük ve Milliyetçilikte bunu gerektirir. Unutmayalım Balık Baştan Kokar !

Gelelim Meral Akşener’in öncülüğünde kurulan ve halkın artık yaka silktiği AKP’den kurtulmanın yeni umudu Merkez Demokrat Partisine… Bu partinin içersin de yer alan herkese ve her isme dikkat edilmelidir. Eğer bu parti içerisinde de liyakat geri plana atılırsa Türk Siyasi Tarihinin parti çöplüğüne Merkez Demokrat Parti’de yerini alır.

Parti binasının tutulmasından, kalacak yer ve konuşmaların gerçekleşeceği otellere kadar iktidar tarafından uygulanan baskılara ve tehditlere maruz kalan Merkez Demokrat Parti, tahmini olarak prosedürler aksamadığı takdirde 15 Ekim’de resmi olarak kurulmuş olacak…Meral Akşener’in deyimiyle “Kraldan Çok Kralcı Var” ve Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.

Yeni parti işsizlere umut olmalı, eğitimsiz insanlara ışık olmalı, yabancı sermayeyi kontrol altına almalı ve rant uğruna yapılan her şeyi önlemelidir. Yalan söylenmemeli ve ikircikli olamamalıdır. En çok ihtiyacımız olan adalet’i geri getirmelidir. Saray Kapatılmalı ve Padişahlık sistemenine son verilmelidir. Özellikle de bozulan ve yozlaşan başta adalet ve eğitim sistemimiz yeniden inşa edilmelidir.

Kurulan yeni partiyi bende AKP’in iktidarından yaka silkmiş, tiksinmiş ve bezmiş birisi olarak yakında takip edeceğim. Bir , bir ana ve AKP’den kurtuluşun bir umudu olarak destekleyeceğim. Yandaş medya içerisinde yayınlanmayan haberlerini sizlere duyurmaya çalışacak ve bu partinin yaptığı çalışmaları size duyurmaya çalışacağım. Yazımı okuduğunuz için teşekkürlerimi sunar ve paylaşmanızı temenni ederim.

Saygılarımla…

 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja