Memurlara 3600 Ek Gösterge Ne Zaman Verilecek ?

Tüm Memurlar 3600 Ek Göstergenin Verilmesini Bekliyor…

Öğretmen, , ve gibi devlet memurlarının dört gözle beklediği 3600 Ek gösterge ne zaman yasallaşıcak hangi memur olunca ne kadar alacak? Emekli ikramiyelerinde 3600 Ek gösterge sonrası artış olacak mı ? 3600 Ek göstergeden kimler yararlanabilecek ? Memurların heyecanla beklediği haberde son gelişmeler…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SÖZ VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, , öğretmen, , din görevlisi ve diğer idarecilerin ek göstergelerini de 3600’e çıkaracaklarını açıkladı. Peki artışı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, öğretmenlere öğretmenler gününde ek gösterge konusunda bir sözlerinin olacağını açıklamıştı.

EK GÖSTERGEDEN KİMLER YARARLANACAK?

Sabah’ın haberine göre; hususunda Çalışma Bakanlığı tarafından bir çalışma yürütülüyor. Hazırlanan taslakta daha önce ifade edilen polis, hemşire, din görevlisi memurların yanında kamuda idareci olarak çalışanlar da yer aldı. Bu taslağa göre şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, müdürleri, üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları da ek gösterge artışından yararlanacak.

2019 OCAK MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Taslak metne giren idarecilere belediyeler ve bağlı şirketlerdeki yöneticiler de girdi. Buna göre belediyelerde ve bağlı şirketlerde görev yapan daire başkanlarının da ek gösterge artışından faydalanması planlanıyor. Ek gösterge artışı gerçekleştiği zaman bu memurların kendileriyle birlikte emeklileri de yararlanacak. Böylece mevcut emekliler için de geçerli olacak.

HANGİ MEMUR NE KADAR ALACAK?

Memurların hesabında kullanılan ölçütlerden birisi olan ek göstergedeki artış mevcut maaşları artırmakla birlikte asıl etkiyi ikramiyesine ve maaşına yapıyor. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor.

Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile daha düşük olan bir memurun alacağı ya da miktarı aynı olmuyor. Ek göstergelerin 2200’den 3000’e ve 3600’e çıkarılmasıyla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları ciddi oranda artacak.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ DE ARTACAK MI?

Kıdem ve dereceye göre değişmesine rağmen ortalama olarak polislerde emekli maaşı 530 lira ikramiye ise 17 bin 100 lira artacak. Öğretmenlerde de en az emekli maaşı artışı 500 lira olacak ve ikramiyelerdeki artış 13 bin lirayı geçecek. Ek göstergesi 2200’den 3600’e çıkacak personelde ikramiye artışı 20 bin lirayı geçecek.

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN YASALAŞACAK?

3600 ek göstergenin ne zaman yasalaşacağı konusunda bir yok. Konuya dair detaylar geldikçe haberlerimizden paylaşacağız. Öte yandan geçtiğimiz günlerde AA Editör Masası’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3600 ek göstergeyle ilgili 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir açıklamalarının olacağını söyledi.

Related posts

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.