Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’ın Maaşı 32 Bin Lira!

İktidardan yüzde 21 zam isteyen -Sen genel başkanı Ali Yalçın, 2022’nin ilk 6 ayı için yüzde 5+enflasyon farkı, ikinci yarısı için de yüzde 7+enflasyon farkı üzerinde anlaşmıştı. Memura verilen bu zam oranını yeterli bularak kabul eden Ali Yalçın’ın 32 bin lira maaş aldığı iddia edildi.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Maaş, Memur-Sen, Memura Zam Teklifi
-Sen Başkanı Ali Yalçın, Maaş, Memur-Sen, Memura Zam Teklifi

Sözcü’deki Ali Ekber Ertürk imzalı habere göre; Ali Yalçın’ın halen Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı olarak 32 bin 115 lira aylık ücret aldığı ortaya çıktı. Bununla beraber 2022’de bu ücretinin 36 bin lira olacağı söylendi. Ali Yalçın, bu konu ile ilgili soruları yanıtsız bıraktı. Fakat danışmanlığı ise başkan maaşının tüzüğü ile belirlendiğini açıkladı. Ek olarak Yalçın, ayrıca Eğitim Bir-Sen Başkanı olarak da ücret alıyor.

Memur-Sen Başkanı’na şu ilkeler çerçevesinde ve genel kurullarda delege kararı ile maaş ödeniyor:

“Yönetim kurulu üyelerine, memuriyet taban aylığı göstergesine uygulanacak taban aylık katsayısının 7.000 rakamıyla çarpımı sonucu çıkan miktarı aşmamak üzere genel başkan yardımcıları için eşit miktarda, genel başkan için ise genel başkan yardımcıları için belirlenen ücretin yüzde 10’u fazla olmak kaydıyla net maaş ile aile ve çocuk yardımı ödenir. Bu ödemelerden kaynaklanan vergi, harç ve benzeri giderler ile sosyal güvenlik prim tutarları genel merkez bütçesinden karşılanır.”

“MAAŞINI AÇIKLASIN”

Eğitim Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Ramazan Gürbüz, “Kendi maaşını 30 bin liraya çıkaranlar, emekçilerin haklarını koruyamaz. Tüm yöneticileri maaşlarını açıklamalı” dedi. Genel İş Sendikası Genel Başkanı Zekiye Bacaksız da Yalçın’ın maaşının 32 bin 115 lira 80 kuruş olduğunu söyledi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.