Meliha Okur kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Meliha okur kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte Meliha Okur’un hayatı

FOX ’de haftasonu sabahları Merve Mina Yıldırım ile birlikte gördüğümüz Meliha Okur pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, Meliha okur kimdir? kaç yaşında? nereli?. Meliha Okur’un hayatı Newstr.Net’te. Ekonomist, Gazeteci Yazar Meliha Okur’un biyografisi ve merak ettiklerinizi sizler için hazırladık.

Meliha Okur, Meliha Okur Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Ekonomist Meliha Okur
Meliha Okur, Meliha Okur Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Ekonomist Meliha Okur

Meliha Okur Kimdir?

Ekonomist, Gazeteci Yazar Meliha Okur 1951, doğumludur. Çocukluk yılları Zonguldak Karadeniz Ereğli’de geçmiştir. Karadeniz Ereğli Lisesi’nin ardından İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulundan mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Meliha Okur, mesleki yaşantısına Gökkuşağı isimli siyasi dergide ekonomi haberciliği ile adım atmıştır. kurulduğu dönemde Para Dergisi’ni çıkartan ekibin içerisinde yer almıştır. Uzun sure Doğan Grubu’nda çalışmış, Milliyet Gazetesi köşe yazarlığı yapmıştır.

  • CNN Türk’ün kurulma aşamasında yer alan 10 kişilik ekibin içerisinde olan Meliha Okur CNN Türk ekonomi servisi sunucusu olarak program yapmıştır.
  • Sabah, Habertürk, Akşam, , NTV ve Yaban Tv gibi kanallarda çalışmış en son Fox Haberde ekonomi servisinin başına geçmiştir. Sabah gazetesinde ekonomi üzerine yazılar yazmıştır.
  • Fox TV’de Merve Mina Yıldırım ile Benden Söylemesi isimli programın sürekli konuğu olan Meliha Okur, ekonomi yorumları ile mesleğine devam etmektedir.
  • Türkiye’nin en deneyimli ekonomi gazetecilerinden olan Meliha Okur yazılı ve görsel basında ekonomi alanında pek çok çalışmaya imza atmıştır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.