Mehmet Cengiz Muharrem İnceyle Görüştü Mü? İşte Açıklaması

Muharrrem İnce ile görüştüler mi? Mehmet Cengiz ilk defa açıkladı!

İktidara yakınlığı ile bilinen iş adamı Mehmet Cengiz’in parti kuracağı iddia edilen ’nin arkasında olduğu yönündeki iddialarla ilgili bir da Mehmet Cengiz’den geldi.

Muharrrem İnce ile görüştüler mü? Mehmet Cengiz ilk defa açıkladı!

nin partisinden ayrılıp yeni parti kuracağı yönündeki tartışmalar gündemini meşgul ederken, geçtiğimiz günlerde bir iddia ortaya atılmış çok konuşulmuştu.

Eski bakan Yaşar Okuyan’ın, İnce’nin arkasında iş insanı Mehmet Cengizin olduğunu söylemesi gündeme bomba gibi düşerken; İnce’den sert bir yanıt gelmişti. İnce, Okuyan’a dava açacağını duyurmuştu.

Hürriyet yazarı  Coşkun, bu iddiaya ilişkin Mehmet Cengiz’in açıklamasını köşesine taşıdı.

Coşkun’un yazısına göre, Cengiz şu ifadeleri kullandı:

“MEHMET CENGİZ DEDİ Kİ…

YAŞAR Okuyan, “Muharrem İnce’nin arkasında işadamı Mehmet Cengiz var” imasında bulunmuştu ya…

Mehmet Cengiz aradı ve şunları söyledi:

“Yıllar önce bir iş seyahati için ’ya gitmiştim. Yanımda Nihat Özdemir de vardı. Nihat Bey, ‘Muharrem İnce babasını kaybetti, hadi ona bir taziyede bulunalım’ dedi. Ve beraberce gittik. Benim Muharrem İnce ile tek temasım budur. Bunun dışında Muharrem İnce’yle hiçbir münasebetim olmamıştır. Ben iş yapıyorum. Doğu’ya yatırım yapıyorum. Siyaseti dizayn etmek benim haddim değildir. Ben asla böyle işlerle uğraşmam.”

NE OLMUŞTU? 

Gazeteci Hakan Aygün’ün kanalına konuşan eski bakan Yaşar Okuyan, Muharrem İnce’nin arkasında hükümete yakınlığı ile bilinen iş adamı Mehmet Cengiz’in olduğunu iddia etmiş, İnce kendisine dava açacağını duyurmuştu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja