MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Bakan Selçuk: Köylerimizde ın hiç olmadığı ya da düşük seyrettiği görüldüğünden çocuklarımızın eğitiminin salgına bağlı olarak daha fazla aksamaması için köy okullarımızı tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz.

Yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin toplantısı düzenleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Köylerimizde ın hiç olmadığı ya da düşük seyrettiği görüldüğünden çocuklarımızın eğitiminin salgına bağlı olarak daha fazla aksamaması için köy okullarımızı tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz” dedi.

Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Daha önce de takvimimizde belirttiğimiz 15 Şubat'ta ikinci yarıyıla başlıyoruz. Köylerimizde salgının hiç olmadığı ya da düşük seyrettiği görüldüğünden çocuklarımızın eğitiminin daha fazla aksamaması için köy okullarımızı tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. Elbette salgının seyrine bağlı olarak il hıfzıssıha kurulları bazı köylerimizde uzaktan eğitimi önerebilecektir.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip , 1 Şubat'ta (dün) kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için çalışmalar yürütülecek. Okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek” demişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.