Maskede Tavan Fiyat Belirlendi!

Maskede Tavan Fiyat Belirlendi

Ticaret Bakanlığı, “Cerrahi maskeler, adedi KDV dahil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir” açıklaması yaptı.

Ücretsiz Maske Eczane
Maske Eczane

Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında en fazla 1 liraya satılabileceğini duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır. Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir.”

Maske, Koronavirüs
Maske,

İstanbul’da Başlayacak Marketlerde Satacak

Açıklamada maske satışının ne zaman başlayacağına ilişkin ise şu bilgiler yer aldı: “8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.”

50’li Paketlerle Satılacak

Cerrahi maskelerin ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacağı belirtilen açıklamada, “Önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja