Mansur Yavaş 2021 Dünya Belediye Başkanı “Başkent Ödülü” Kazandı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 21 ülkeden 32 belediye başkanının aday gösterildiği ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’nü kazandı. Bu başarıyı Yavaş Sakarya Zaferi’nin 100. yılı etkinliğinde duyurdu. Yavaş, “Bu başarı Mansur Yavaş’a ait değil. 6 milyon Ankaralının, inşallah sizlerin adına bu ödülü alacağım” dedi.

Mansur Yavaş
Mansur Yavaş

ABB Başkanı Mansur Yavaş, “City Mayors Foundation” (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor “2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü” adayı olarak gösterilmişti. Bu sonucu ilk olarak Yavaş, Sakarya Zaferi’nin 100. yılı için yapılan özel etkinlikte yaptığı konuşmada duyurdu. Daha sonra Mansur Yavaş şunları söyledi;

“Sevgili hemşehrilerim, biraz önce İngiltere’den açıklanmış. Son derece mutlu olduk. Bu başarı Mansur Yavaş’a ait değil. 6 milyon Ankaralının, inşallah sizlerin adına bu ödülü alacağım”

Mansur Yavaş

21 Ülkeden 32 Belediye Başkanı Aday İncelendi

Mansur Yavaş, daha önce Uluslararası Şeffaflık Derneği ve İnsani Geliştirme Vakfı şeffaflık ödülünü alarak büyük bir başarıya imza atmıştı. 2004 yılından beri 2 yılda bir düzenlenen “Dünya Belediye Başkanı Ödülü” ile Yavaş’ın başarıları gözlemlendi ve bir yıldan uzun süredir dünyada etkisini gösteren pandemi sürecindeki liderlikleri ve başkan olarak başarıları incelendi. Daha sonra yapılan sonuç açıklamasında Mansur Yavaş 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülüne layık görüldü.

World Mayor Ekibi Şu Açıklamayı Yaptı;

  • ‘World Mayor’ ekibi Yavaş’ın ödülü kazandığını şu açıklama ile duyurdu:
  • Halkın güvenliği ve şeffaflığı önceleyen bir yönetim anlayışı sergiledi.
  • Avrupa ve Asya’nın büyük başkentlerine eşit bir metropol inşa etme vizyonu ortaya koydu.
  • Yolsuzlukla cesaret ve inançla mücadele etti.
  • Toplumun yoksul ve dezavantajlı kesimlerini destekledi.
  • Temiz suya ve yenilenebilir enerjiye yatırım yapılıyor.
  • Bağlantıları zayıf olan bölgelere internet erişimi sağladı.
  • Binlerce referans ve yoruma bakıldığında Ankara halkı ve Türkiye’den pek çok kişi Mansur Yavaş’a inanıyor.

21 Ülke ve 32 Şehir Yarıştı

‘2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ için Ankara ile yarışan 21 ülkeden 32 şehir şöyle:

“Ankara, Arnheim, Bogota, Braga , Bratislava, Buenos Aires , Cascais , Dantumadiel , Delhi, Freetown , Grenoble , Grigny, Guarulhos, São Paulo, Helsinborg, Kigali, Long Beach, Manchester, Mannheim, Melbourne, Mexico City, Milan , Milwaukee, Pasig, Raqqa, Richmond , Rostock, Rotterdam , Saint Omer , San Bellino, Villa de Conte, Varşova ve Washington”

Dünya Belediye Başkanı Ödülü Rotterdam ve Grigny’e Gitti

Ayrıca “Dünya Belediye Başkanı Ödülü” ise iki kent belediyesine verildi. Hollanda’nın Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb ile Fransa’nın Grigny Belediye Başkanı Philippe Rio ödülü beraber kazandı.

Mansur Yavaş Sosyal Medya Hesabından Duyurdu!

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.