Macron’dan Putin’e İlginç Suçlama…!

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ’ni () parçalara ayırmak istediğini öne sürdü…!

sveç’te yayın yapan SVT televizyonuna röportaj veren Fransız lider Macron, değerleri ve ile arasındaki farklılıklara ilişkin bir soru karşısında şunları söyledi: “( Devlet Başkanı) Vladimir Putin’e saygı duyuyorum. Ayrıca, ile yeni bir ve savunma mimarisi inşa etmemiz gerektiğini söyleyen (Avrupalı) liderlerden biriyim. ’yla bu tartışmanın içerisine girmemiz gerekiyor. Fakat Putin’in hayali, ’ni parçalara ayırmak.”

RUSYA GECİKMEDEN YANIT VERDİ

Sputnik’te yer alan habere göre, Rusya Devlet Başkanlığı’na bağlı Uluslararası İlişkiler Konseyi’nin üyelerinden Bogdan Bezpalko ise, Macron’un bu ifadeleri ’nin baskısı nedeniyle kullandığına inandığını söyledi.

Fransız liderin ifade ettiğinin aksine, Rusya için yararlı olanın, ’nin bir bütün olarak kalması olduğunu söyleyen Bezpalko, şöyle devam etti: “Bu her şeyden önce ekonomik açıdan bakıldığında böyle. Zira Rusya ile arasında iyi ticari ilişkiler kurulmuş durumda. ’nin dağılması halindeyse ekonomisi ağır sonuçlarla karşı karşıya kalabilir. Ayrıca her bir ülke (ticarette) yeni kurallar getirir. Bu da Rusya’yla ticari ilişkilere olumsuz yansır.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.