Libya Tezkeresi Perşembe Günü Olağanüstü Toplantıda Görüşülecek

Libya tezkeresi Başkanlığı’na sunuldu. Başkanı Mustafa Şentop, Libya tezkeresinin görüşülmesi için ’yi 2 Ocak Perşembe günü olağanüstü toplanmaya çağırdı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi - TBMM - Meclis
Büyük Millet Meclisi –

TSK’nin Libya’da konuşlandırılmasına izin verecek Cumhurbaşkanlığı tezkeresi TBMM’ye gönderildi. Cumhurbaşkanı konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamalarda Libya’daki iç savaşın taraflarından Ulusal Mutabakat Hükümeti’nden çağrı gelmesi halinde askeri destek verebileceklerini söylemişti. Bu açıklamaların ardından UMH’den destek talebi gelmişti.

Tezkerenin sunulmasından önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün, CHP Genel Başkanı ve İYİ Genel Başkanı ’i ziyaret ederek bilgilendirme yapmıştı. Çavuşoğlu sonrası yaptığı açıklamada, “Libya konusunda genel bir değerlendirmede bulunduk. dedi.

MİLLET İTTİFAKI’NDA GÖRÜŞME TRAFİĞİ

Tezkereye destek vermeyeceklerini açıklayan CHP’de ise Genel ’nun Millet İttifakı içerisinde yer alan ve İYİ ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. TBMM’de fezlekeye karşı ortak hareket etmek isteyen ana muhalefet lideri ’nun ardından ’i ziyaret ediyor. (HABER MERKEZİ)

İşte Tezkerenin tam metni;

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.