Libya Tezkeresi Perşembe Günü Olağanüstü Toplantıda Görüşülecek

Libya tezkeresi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Meclis Başkanı , Libya tezkeresinin görüşülmesi için TBMM’yi 2 Ocak Perşembe günü olağanüstü toplanmaya çağırdı. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi - TBMM - Meclis
Büyük Millet Meclisi – TBMM – Meclis

TSK’nin Libya’da konuşlandırılmasına izin verecek Cumhurbaşkanlığı tezkeresi TBMM’ye gönderildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamalarda Libya’daki iç savaşın taraflarından Ulusal Mutabakat Hükümeti’nden çağrı gelmesi halinde askeri destek verebileceklerini söylemişti. Bu açıklamaların ardından UMH’den destek talebi gelmişti.

Tezkerenin sunulmasından önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün, Genel Başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı ’i ziyaret ederek bilgilendirme yapmıştı. Çavuşoğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Libya konusunda genel bir değerlendirmede bulunduk. dedi.

MİLLET İTTİFAKI’NDA GÖRÜŞME TRAFİĞİ

Tezkereye destek vermeyeceklerini açıklayan ’de ise Genel Başkan ’nun Millet İttifakı içerisinde yer alan Saadet Partisi ve İYİ Parti ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. TBMM’de fezlekeye karşı ortak hareket etmek isteyen ana muhalefet lideri ’nun ardından ’i ziyaret ediyor. (HABER MERKEZİ)

İşte Tezkerenin tam metni;

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja