Levent Göktaş Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Albay Levent Göktaş

Adına üzerinden bir hesap açılan ve firari olan Albay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? sizler için biyografisini hazırladık. İşte Levent Göktaş’ın hayatı ve biyografisi…

Levent Göktaş Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Albay Levent Göktaş Hayatı ve Biyografisi

Levent Göktaş, tam adıyla asker ve avukattır. Son günlerde adına açılan Twitter hesaından yapılan paylaşımlarla gündeme gelmiştir. ile mücadelede ön saflarda yer alan Levent Göktaş, 8 Haziran 1959 yılında Tokat’a bağlı Niksar ilçesinde doğmuştur. Çerkes asıllıdır. Albay Levent Göktaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinde önemli görevlerde yer almıştır. Levent Göktaş, PKK örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılması ve Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinde görev almıştır. Genelkurmay Başkanlığına bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki Muharebe Arama Kurtarma Birliği’nde alay komutanlığı görevinde bulunmuştur.

Levent Göktaş Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında
Levent Göktaş Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında

Levent Göktaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinde 3 kez üstün cesaret ve feragat madalyası almıştır. Bu yönüyle bu madalyalara sahip olan tek askerdir. Sonrasında 2004 senesinde olmuş ardından serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Fakat 7 Ocak 2009 tarihinde Ergenekon davasında gözaltına alınmıştır. Daha sonra örgütü üyesi olmakla suçlanmış ve bu nedenle tutuklanmıştır. Bu davada 20 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Levent Göktaş, 10 Mart 2014 yılına kadar hapiste kaldıktan sonra tahliye edilmiştir. Levent Göktaş, hakkındaki tahliye kararı 21 Nisan 2016’da kararın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından bozulmuştur.

Levent Göktaş
Levent Göktaş

9 Haziran 2022’de cinayeti soruşturmasında aralarında Levent Göktaş’ın da bulunduğu 9 asker hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Fakat Levent Göktaş adresinde bulunamamıştır. Ek olarak Levent Göktaş, 4 dil bilmektedir. Bunlar Rusça, İngilizce, Arapça ve Kürtçe’dir.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.