Kürşat Ayvatoğlu Herşeyi İtirtaf Etti! Nüfuzlu Birçok Ailenin Çocuğu Benim Durumumda

Kürşat Ayvatoğlu’ndan açıklama: Birçok nüfuzlu ailenin çocuğu benimle aynı durumda

Lüks bir aracın içinde madde kullandığına ilişkin görüntüleri ortaya çıktıktan sonra gözaltına alınan AK Parti Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada pişman olduğunu ifade eden Ayvatoğlu, “Benim durumunda yüzlerce genç var, birçoğu nüfuzlu ailelerin çocukları” dedi.

Lüks bir araç içinde uyuşturucu kullandığı görüntüleri sosyal medyaya düşen Kürşat Ayvatoğlu açıklama yaptı. Ayvatoğlu, açıklamasında uyuşturucu kullandığını itiraf etti, pişman olduğunu söyledi. 

Halen gözaltında bulunan Ayvatoğlu’nun açıklaması, görüntülerin ortaya çıkmasının hemen ardından kapattığı Twitter hesabı üzerinden yapıldı. 

Açıklamaya, “Ailesi aracılığı ile kaleme aldığı açıklamadır” notu düşüldü. 

Ayvatoğlu’nun açıklaması şöyle: 

Tarafımdan yapılan tek resmi açıklama olup farklı hesaplardan yapılan açıklamalara itibar edilmeme-sini rica eder saygılar sunarım. 

“HER GEÇEN GÜN BAŞKA YANLIŞA SÜRÜKLENDİM”

Babam vefat ettikten sonra ailemin daha fazla sorumluğu almak durumunda kaldım. Daha fazla güçlü görünürsem her kapının açılacağını düşündüm. Şimdi, çok yanlış olduğunu anladığım bu durumun içine sürüklendim. Daha fazla nüfuz sahibi olma, olduğundan farklı görünme çabasıyla gücün yanında görünme, hükümetteki güçlü insanlarla fotoğraf vererek kendime yeni kapılar açma düşüncesi beni her gün başka bir yanlışa sürükledi. Oysaki insanın kendi çabası kendi mücadelesi kendine yetermiş. 

Ardından uyuşturucu batağına sürüklendim, içine çektikçe beni çekti, kendim olmaktan çıktığım bir dünyanın içinde savruldum. Bundan kurtulmak için defalarca yardım istemeyi düşündüm ama rahmetli babam, canım anamı düşündükçe bir türlü kimseye bunu anlatamadım. 

“BENİM GİBİ BİRÇOK GENÇ VAR”

Şu anda herkes bana söylenmesi gerek bütün kötü sözleri söyledi. Belki daha da söyleyecek. Oysa ki benim durumunda yüzlerce genç var, birçoğu nüfuzlu ailelerin çocukları. Benim gibi yolunu şaşırmış, bu dünyanın içinde savrulup duran birçok genç var. 

Acımasızca beni yerden yere vuran insanlar şunu bilmeliler ki, sizlerin de çocukları var, hayatta sizler nelerle karşılaşacaksınız bilmiyoruz. Canım anam bütün bu kötü günleri tek başına göğüslemeye çalışı-yor. Bir anneyi düşünüp acımasızca söylediklerinizi tekrar düşünmenizi rica ediyorum. Evet keşke bende en başta annemi, rahmetli babamı ve kendimi daha fazla düşünseydim. Keşke hayatımı geri alabilseydim, bütün bunların içine düşmezdim. Çok üzgünüm, kendimi ölümün kıyısında hissediyorum. Her şey için çok pişmanım. Hayatımı geri alabilseydim keşke. 

“GALERİCİLİK YAPARAK HAYATIMI KAZANIYORDUM”

Lüks yaşantı görüntüme açıklama getirmen gerekirse, evet arkadaşlarımla ortak araba alıp satarak ve galericilerden gerçekleştirdiğim satış başına komisyon alarak hayatımı kazanıyordum. Aslında göstermeye çalıştığım gibi bir hayatım yok ama bunu da olduğundan farklı görünme psikolojimle sürekli bu tür resimler yayınlayarak oluşturmaya çalıştım. Bu da bir özgüven sorunu, başka bir psikolojik sorun olduğunu şimdi daha iyi gülüyorum. 

“BÜYÜKLERE YAKIN OLURSAM GÜÇLÜ OLURUM DİYE DÜŞÜNDÜM”

Ticaret yapıyor olmama rağmen AK Parti Genel Merkezde bir işim olursa siyasi büyüklere daha yakın olursam daha güçlü olurum düşüncesi ile orada işe girmek için bütün koşulları zorladım. Maddi olarak ihtiyaç duymama rağmen partinin gücü için orada olmak istedim. Bu düşünce tarzı beni daha büyük yanlışların içine sürükledi. 

“AK PARTİ MENSUPLARINDAN VE TÜRKİYE’DEN ÖZÜR DİLİYORUM”

Bana verdiği bedene ve ruha bu kadar kötü şeyler yaptığım için önce Allah’tan af diliyorum, babamın vefatından sonra omuzlarına dünyanın yükü binen ve benim yaşattıklarımla perişan olan dünyasını başına geçirdiğim annemden, siyasi davasına kötü bir malzeme olup bütün kötü ifadelerin hedefi olan AK Parti’nin bütün mensuplarından ve bütün Türkiye den özür diliyorum. 

Saygılarımla 

Resim

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA 

Olayın ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, “Hukuk dışı her kişi için adalet çalışır gereğini yapar. Toplumu temsil eden partilere karşı bir kötü örnek üzerinden kampanya yapmak ancak trollerin işi olabilir. Sosyal medyanın karanlık dehlizlerinde yitirilen akıl sadece kendine ve nihayetinde topluma ve demokrasiye zarar verir” demişti.  

NE OLMUŞTU? 

Lüks bir araçta kokain kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’un ifadesi de ortaya çıkmıştı. İfadesinde “Kokain değil, şaka amaçlı pudra şekeri çektik” diyen Ayvatoğlu, daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan da Ayvatoğlu’nun ifadesi ile ilgili bir açıklama gelmişti. 

Başsavcılık’tan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verilmişti: “Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında, bazı haber sitelerinde yayımlanan ‘pudra şekeri içti serbest kaldı’ şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şüphelinin evi ve arabasında suç unsuru olabilecek deliller toplanmıştır. Akabinde ifadesi alınarak 27 Mart 2021’de mevcutlu olarak Başsavcılığımıza getirilmiştir. Dosya kapsamı ve delil durumuna göre değerlendirme yapılmış olup 5. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından şüpheli hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve belirli yerlere başvuru şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmıştır.” 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.