Kuran Kursunda Dayak 8 Yaşında ki Çocuk Yoğun Bakımda…!

İmam Kuran Kursunda 8 Yaşında ki Çocuğu Dövdü!

’in Tarsus ilçesinde, mahalle imamı tarafından dövüldüğü ileri sürülen 8 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı. Çocuk yoğun bakımda tedavi görürken, gözaltına alındı. Ali Mahir Başarır, iddiayı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

Kuran Kursunda

Yaramazlık Yaptı Gerekçesiyle Kuran Kursunda

Tarsus’daki camide meydana gelen olayda, iddiaya göre çocuklara Kuran öğreten Gazi G., yaramazlık yaptığı gerekçesi ile öğrencisini dövdü. Aldığı darbeler sonucu bayılan çocuk, ambulansla Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hayati tehlikesi bulunduğu belirlenen küçük çocuk ilk müdahalenin ardından yoğun bakımda tedaviye alınırken, Gazi G. de ekiplerince gözaltına alındı. Olayla ilgili sürüyor.

’te Soru Önergesi Verildi!

Ali Mahir Başarır, olayı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. İlçe Müftüsü Ali Can’ın, imam Gazi G.’yi korumaya çalıştığını ifade eden Başarır, önergesinde şu sorulara yer verdi:

8 yaşındaki bir çocuğa dayak atan İmam Gazi G. hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır?

Söz konusu dayakçı imam görevden el çektirilecek midir?

Tarsus Müftüsü’nün yaşanan vahim olaydan basını uzak tutmaya çalışması, aileyi arayarak davacı olmamaları konusunda ricada bulunması ve bazı basın mensuplarını da arayarak konuyu gündeme getirmemeleri konusunda sözlü ricada bulunması doğru mudur? Doğru ise Tarsus Müftüsü hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır?

Müftülerin görevi, bölgelerindeki açılan kurslarda çocuklara dayak atan imamları korumak mıdır? Yoksa bu tür vakaları en asgari seviyeye çekmek midir?

Son 5 yıl içerisinde müftülükler tarafından açılan kurslarda, çocukların darp, şiddet, vs. edilmelerinden dolayı kaç kurs görevlisine idari işlem yapılmıştır?

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.