Kulislere Bomba Gibi Düşen Erdoğan ve Albayrak İddiası

Kulislere düşen bomba ve Albayrak iddiası

Yerel seçimlerin ardından kulislerde kulaktan kulağa konuşulan “kabinede revizyon” iddiaları ile ilgili olarak Yeniçağ yazarı Ahmet Takan dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi.

Yeniçağ Temsilcisi Ahmet Takan Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip ’ın damadı da olan Hazine ve Bakanı ’ın durumunda her an bir değişiklik olabileceğini iddia etti.

Takan bu iddiasını kaynaklarına dayandırdı.

AKP hükümetlerinden yapan ve şu an İngiltere’de bulunan Mehmet Şimşek konusunun da belirlisizliğini koruduğunu söyleyen Takan, “Erdoğan’ın önündeki “gizli” raporu…” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

Sıcak gündemin önemli bir maddesi olması sebebiyle, saraydaki Cumhurbaşkanlığı sistemi revizyon çalışmalarından da kısa notlar iletelim; Sarayda hala tam bir netlik yok. Siyasi kulislerde, “Geri adım atmak istemiyorlar. ‘Revizyon’ dediklerinin sadece Cumhurbaşkanı’nın partisinden istifa etmesi olduğu anlaşılıyor. genel başkanlığını bırakmasının ötesine geçmeyecek bir revizyon gibi görünüyor. Cumhurbaşkanı olarak bundan sonra devam edecek. Tarafsız kalacak. En azından partisinden istifa etmiş olacak. Bunun dışında net bir değişiklik yok. Sadece bunun üzerine çalışılıyor. Bir kere daha seçilebilir ihtimali de masada duruyor” diye konuşuluyor. Heyecanla beklediğiniz (!) kabine revizyonuna gelince… , “bugün-yarın açıklanabilir” diye geri sayıyor!.. Ali Babacan’ın partisine geçmeyeceğine ve kabine de yer almak istemediğine dair haberler çıksa da yaşantısına İngiltere’de devam eden Mehmet Şimşek konusu hala belirsizliğini koruyor… Nedenini ise AKP kaynakları “’ın durumundan dolayı. Bu konuda her an için her şey olabilir” diye izah ediyor!..

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.